Grad bramek w Uranii. Mistrz zaczął od zwycięstwa

2019-10-15 15:02:41(ost. akt: 2019-10-15 15:09:48)
Falco

Falco

Druga kolejka OLFA (I liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, przeszła do historii. W Uranii odbyło się pięć spotkań (w tym jeden mecz drugoligowy), po których na tronie znalazło się mocne w tym sezonie Falco.
Jako pierwsze na boisko wybiegły zespoły GLKS Jonkowo i Miazgi Gutkowo. Beniaminek z Jonkowa w ubiegłym tygodniu dość pechowo stracił cenne punkty, ale pokazał się z dobrej strony, więc mogliśmy spodziewać się wyrównanego spotkania. Do 25. minuty nic jednak nie wskazywało na to, że gracze z Jonkowa będą w stanie opuścić parkiet z tarczą. Miazga dominowała i po trafieniach Michała Rytelewskiego oraz Michała Ulaszewskiego prowadziła 2:0. Ostatnie 5 minut to jednak popis efektownej i efektywnej gry ambitnych piłkarzy GLKS. Błażej Borowski, Krzysztofa Górzec i Krzysztof Babiej (dwukrotnie) celnymi uderzeniami zmusili do kapitulacji bramkarza rywali, pokazując przy tym, że „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe!”. 4:2 dla GLKS Jonkowo!

]Tuż po pierwszoligowych emocjach gradem bramek uraczyli nas piłkarze II ligi. FC Dajtki, które po ubiegłorocznej przerwie wraca do OLFA, w swym inauguracyjnym meczu sprawdziło formę FS Group. Reprezentujący FC Dajtki zawodnicy urządzili sobie strzelanie, bo aż siedmiokrotnie wpakowali piłkę do bramki swoich rywali. Mateusz Knifka uczynił to trzykrotnie, Marcin Rojek dwukrotnie, a Robert Jakubowski i Adam Suśniak dołożyli po jednym trafieniu. FS Group odpowiedziało bramkami Patryka Wierzbickiego i Piotra Bartoszczyka. 7:2 dla Dajtek.

W meczu na szczycie obrońca tytułu, czyli Milwaukee Team, zmierzył się z Alcarem Renault (w ubiegłym sezonie brązowi medaliści). Pod względem sportowym z pewnością było to najlepsze spotkanie wieczoru. W pierwszym kwadransie skutecznością popisali się Łukasz Gorgol (Milwaukee Team) i Damian Rogalski (Alcar Renault), którzy strzelili po dwa gole. Przed zmianą stron mieliśmy zatem 2:2. Losy spotkania rozstrzygnął Przemysław Kozłowski, który mierzonym strzałem pozwolił Milwaukee Team na dopisanie trzech jakże ważnych oczek do ligowej tabeli.

W meczu Zgody FC z MPEC-em obejrzeliśmy aż 14 bramek! Oba teamy postawiły na wymianę ciosów, dlatego co chwilę bramkarze byli zmuszali do wyciągania piłki z siatki. Piłkarze Zgody FC sześciokrotnie pokonali bramkarza MPEC-u (Mateusz Adamiec – 3, Cezary Korbus – 2, Jacek Budnicki – 1), ale ich rywale uczynili to aż ośmiokrotnie (Rafał Stanisławski – 4, Kacper Golks – 3, 1 bramka samobójcza). Gwoli ścisłości dodajmy, że 40 sekund przed końcową syreną było 6:6, a sześć minut wcześniej na tablicy świetlnej widniał wynik 6:4 dla Zgody FC...

Wieczór zakończyło interesujące starcie dwóch najlepszych drużyn sezonu 2017/18. LUK-CAR i Falco zaprezentowały solidny futbol, w związku z tym słowa uznania należą się zarówno zwycięzcom, jak i przegranym. Ale po kolei. Wynik w 10. minucie otworzył Andrzej Furgała, dając tym samym prowadzenie LUK-CAR. Następnie do głosu doszli piłkarze Falco, którzy w niespełna dziesięć minut zdobyli trzy gole (Mariusz Kaczmarczyk – 2 i Tomasz Jagielski). LUK-CAR tego dnia było stać jeszcze na jedno trafienie (Grzegorz Metera), ale było to za mało, żeby wywalczyć chociażby remis. Falco wygrało 3:2 i w nagrodę znalazło się na czele ligowej tabeli.