Lider padł w Sierpcu i... dalej prowadzi

2019-10-12 23:30:00(ost. akt: 2019-10-14 00:12:41)
Z dwóch pierwszoligowców z Warmii i Mazur tym razem zapunktowały tylko Meble Wójcik Elbląg

Po porażce w Wojewódzkim Pucharze Polski, piłkarze ręczni Warmii Energi ponieśli pierwszą przegraną w I lidze. Z punktem zostały Meble Wójcik, które w karnych przegrały w Kościerzynie.
* Mazur Sierpc – Warmia Energa Olsztyn 23:21 (9:7)
WARMIA
: Kłodziński, Makowski, Pikura – Mięsopust, Dzido, Fabianowicz 3, Kopyciński 1, Sikorski 2, Kosmala 8, Wadowski, Golks 1, Zemełka, Rupp 2, Deptuła, Malewski 4, Koledziński; kary: 6 minut
Najwięcej bramek dla Mazura: S. Lisicki 5, Piórkowski 4; kary: 10 min.

Warmiacy szybko wyszli na prowadzenie, odskakując na początku sobotniego meczu na 4:0, ale gospodarze nie oddali pola, po kwadransie gry doszli rywala, po czym zaczęli... kontrolować przebieg spotkania. Jeszcze na kwadrans przed końcem wydawało się, że olsztynianom uda się odwrócić losy meczu (w 44. min było 15:15), ale nic z tego nie wyszło i pierwsza w tym sezonie przegrana Warmii Energi stała się faktem.

– Naszym problemem był atak – mówił po meczu Jarosław Knopik, trener Warmii Energi. – Przede wszystkim musimy szukać winy w sobie, a więc: mieliśmy zbyt wiele niecelnych rzutów czy rzutów obronionych, zbyt dużo błędów, a to się przekuło na wynik.

W sobotę o godz. 18 Warmia Energa podejmie w Uranii Juranda Ciechanów.

• Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – Meble Wójcik Elbląg 19:19 (8:11), karne 4:3
MEBLE WÓJCIK
: Ram, Dąbrowski, Jaworski – Kowszuk 4, Stępień 4, Nowakowski 3, Nowak 3, Karczewski 2, Chyła 2, Budzich 1, Ławrynowicz, Sparzak, Krawiec, Bartnicki, Pałasz, Sucharski; kary: 8 min
Najwięcej dla Sokoła: J. Reichel, Lisiewicz – po 6, Bronk 3; kary: 10 min.

Elblążanie pojechali na Kaszuby powalczyć o punkty i nie zawiedli. W 19. min na tablicy wyników, po golu Rafała Stępnia z rzutu karnego, po raz szósty tego dnia pokazał się remis, tym razem 7:7, ale to była przygrywka do końcówki pierwszej połowy, w której goście odskoczyli na... 11:7!
Po przerwie Sokół rzucił się do odrabiania strat i po kwadransie gry prowadził już... 14:12 (czyli wygrał początek drugiej połowy 6:1). I ta dwubramkowa przewaga gospodarzy utrzymywała się aż do 58. min (19:17). „Meblarze” nie poddali się jednak i – po golach Maksymiliana Chyły i Adama Nowakowskiego – doprowadzili do remisu 19:19. W rzutach karnych nieco lepszy okazał się zespół z Kaszub (4:3), więc goście musieli się zadowolić jednym punktem.

W sobotę o g. 13.30 Meble Wójcik zagrają u siebie z Nielbą Wągrowiec.

* Inne mecze 4. kolejki: Nielba Wągrowiec – Tytani Wejherowo 34:28 (16:13), SMS ZPRP Gdańsk – Gwardia Koszalin 38:36 (23:17), GKS Żukowo – USAR Kwidzyn 43:28 (22:14), pauzował Jurand Ciechanów.