Stomil bez zwycięstwa, ale i bez przegranej

2019-10-11 19:36:53(ost. akt: 2019-10-13 23:45:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Nie udało się piłkarzom Stomilu zdobyć trzech punktów w 13. kolejce Fortuna 1. Ligi. W meczu z Termaliką Nieciecza olsztynianie musieli zadowolić się remisem.
* Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
0:1
- Martin Mikovič (48), 1:1 - Szymon Sobczak (63)

STOMIL: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Wiktor Biedrzycki, Rafał Remisz, Jakub Mosakowski - Mateusz Gancarczyk (86 Oktawian Skrzecz), Maciej Pałaszewski, Waldemar Gancarczyk, Grzegorz Lech (75 Mateusz Cetnarski), Artur Siemaszko (61 Eric Molloy) - Szymon Sobczak
TERMALICA: Karol Dybowski - Paweł Oleksy, Przemysław Szarek, Artem Putiwcew, Martin Mikovič - Ernest Terpiłowski, Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło, Florin Purece, Jacek Kiełb - Matej Jelić (46 Roman Gergel)

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń); żółte kartki: Pałaszewski - Jovanović, Purece, Putiwcew, Dybowski; widzów: 1896.

– Obie drużyny podeszły do siebie z dużym respektem i szacunkiem za to, co grają w tym sezonie – powiedział po meczu Grzegorz Lech, lider olsztyńskiego zespołu. – I tak ten mecz wyglądał, że nikt nie chciał się zbytnio otworzyć. Mimo skomasowanej obrony, zarówno my, jak i goście, stworzyliśmy sobie sytuacje. Nie wiem, kto miał klarowniejsze, ale wydaje mi się, że to Nieciecza cieszyła się bardziej z remisu.
I dodał: – Szczególnie po tym, jak stracili gola na 1:1 cały czas opóźniali grę i czekali na ostatni gwizdek. My dążyliśmy do tego, żeby strzelić bramkę, ale nie mieliśmy tak dogodnych sytuacji, jak na to liczyliśmy. Nie jesteśmy zadowoleni z tego punktu. Od jakiegoś czasu brakuje nam ostatniego kluczowego podania. Nie wiem, z czego to się bierze. Może za bardzo chcemy, może więcej luzu powinniśmy sobie zakodować w polu karnym...

– Doceniamy i szanujemy jeden punkt – skomentował z kolei trener Piotr Zajączkowski. – Zdobyliśmy go z bardzo trudnym rywalem. W pierwszych 20-30 minutach mieliśmy bardzo dobre sytuacje, ale niewykorzystane. Końcówka pierwszej połowy należała do gości. Bardzo dobrze bronił w tym meczu Piotr Skiba. Po przerwie przegrywaliśmy, dlatego zrobiliśmy ofensywne zmiany i do końca walczyliśmy o zwycięstwo.

Już w piątek Stomil zagra w Legnicy ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Miedzią (godz. 20.45).

* Inne wyniki 13. kolejki: GKS Bełchatów – Olimpia Grudziądz 1:0 (Marzec 78); Radomiak Radom – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (Nowak 73 – Roginić 22, Sierpina 50, Martin 90); Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice 4:4 (Thiago 7, Flis 18, Kanach 33, Piter-Bućko 54 – Conejo 1, Drozdowicz 45, Bartosiak 47, Kuzimski 63).
Z powodu powołań zawodników do reprezentacji mecze Puszcza Niepołomice – Warta Poznań, GKS Tychy – Miedź Legnica, GKS Jastrzębie – Wigry Suwałki przełożono na 22 października, Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec na 23.10, a Odra Opole – Stal Mielec na 24.10.