Trzy bramki Lewandowskiego i Euro coraz bliżej

2019-10-10 23:30:19(ost. akt: 2019-10-10 23:44:29)
Robert Lewandowski

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Piłkarska reprezentacja Polski w meczu eliminacji mistrzostw Europy wygrała 3:0 z Łotwą. W Rydze w roli głównej wystąpił Robert Lewandowski, strzelec wszystkich bramek.
* Łotwa - Polska 0:3 (0:2)
0:1, 0:2, 0:3 - Robert Lewandowski (9, 13, 76)

POLSKA: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, 1Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus (80 Arkadiusz Reca) - Sebastian Szymański, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (60 Krzysztof Piątek), Piotr Zieliński, Kamil Grosicki (77 Przemysław Frankowski) - Robert Lewandowski.

W pierwszym mecz z Łotyszami Polacy męczyli się ponad 70 minut, tym razem jednak wynik rozstrzygnęli praktycznie po kwadransie. W 9. minucie Sebastian Szymański zagrał na wolne pole do Roberta Lewandowskiego, a ten - mając przed sobą tylko bramkarza - posłał piłkę do siatki pomiędzy jego nogami. Cztery minuty później Lewy płaskim uderzeniem z 16 metrów podwyższył na 2:0.
Polacy przeważali, wymieniali między sobą dziesiątki podań, inna sprawa, że często wiele pożytku z nich nie było, ale w 76. minucie po kiksie Piątka i nieudanego strzału Grosickiego do piłki dopadł Lewandowski i ustalił wynik meczu.

W innych czwartkowych meczach "polskiej" grupy Austria wygrała 3:1 z Izraelem, a Macedonia Północna ograła 2:1 Słowenię.

Najbliższe mecze
: Polska - Macedonia Północna (13 października, 20:45), Słowenia - Austria (13 października, 20:45), Izrael - Łotwa (15 października, 20:45).