Potrójne zwycięstwo biegaczy z Wydmin

2019-10-10 00:13:50(ost. akt: 2019-10-10 00:14:51)

Autor zdjęcia: archiwum domowe

W Susku Starym pod Ostrołęką odbył się VII Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 r. Imprezę zdominowali biegacze w Wydmin, którzy wygrali wyścigi open kobiet i mężczyzn oraz drużynowo.
Pierwszy na mecie zameldował się Bartek Osior (32.55,93), który zwycięstwo zapewnił sobie mocnym finiszem na ostatnich 400 metrach dziesięciokilometrowej trasy. Na trzecim miejscu w open uplasował się Jakub Ołowski (34.04,41), również z Wydmin. Warto wspomnieć, że Ołowski to szósty zawodnik tegorocznych mistrzostw Polski Ironman, czyli najdłuższej wersji triathlonu; 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 4 2km biegu. Pokonanie tego dystansu zajęło mu 8:55.14. W Susku Starym okazało się, że Jakub Ołowski na krótszych dystansach też czuje się mocny.
Wśród pań wygrała Beata Osior (41.50,09), a szósta była Beata Bielenica (43.41,05), życiowa partnerka Ironmana z Wydmin.
Wydmińska drużyna www.wioskabiegaczy.pl (Beata Osior, Beata Bielenica, Bartek Osior, Jakub Ołowski i Krzysztof Pokrzywiński, czyli 57-letni ojciec Beaty Osior) okazała się również bezkonkurencyjna w klasyfikacji zespołowej, pokonując zespoły z Ostrołęki, Białegostoku i Łomży.