Polacy lepsi od Rosjan i dalej są w czubie

2019-10-09 09:55:58(ost. akt: 2019-10-09 16:30:55)
Aleksander Śliwka rozegrał świetny mecz przeciwko Rosji

Autor zdjęcia: fivb.com

Po dwóch dniach przerwy oraz przenosinach z Fukuoki do Hiroszimy, polscy siatkarze wrócili do gry w Pucharze Świata i to wrócili na zwycięską ścieżkę. W szóstej kolejce Biało-czerwoni pokonali Rosję.
* Polska - Rosja 3:1 (-25, 21, 18, 22)
POLSKA
: Drzyzga (5 pkt), Kwolek (2), Kochanowski (4), Kurek (12), Leon (19), Bieniek (11), Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), (2), Komenda, Kubiak, Kłos (4), Śliwka (11), Szalpuk
ROSJA: Grankin (1), Woronkow (19), Jakowlew (11), Krugłow (9), Podlesnych (14), Filipow (9), Gołubiew (libero) oraz Kowaliew, Surmaczewski, Andriejew (libero), Semyszew (1), Zemczenok (3), Własow (2)

Biało-czerwoni odnieśli w środowy poranek ważne zwycięstwo w kontekście walki o podium Pucharu Świata w Japonii, praktycznie eliminując z tej rywalizacji Rosję, która poniosła już trzecią porażkę w turnieju. Przez niemal cały mecz ekipa Vitala Heynena kontrolowała sytuację na boisku, kilkukrotnie gubiąc jednak koncentrację.

Jeden taki fragment okazał się szczególnie bolesny, kosztując Polaków przegranie niemal wygranego seta. Mowa o secie otwarcia, w którym do stanu 22:18 wszystko szło po myśli mistrzów świata. Wtedy jednak fiński trener Rosji Tuomas Sammelvuo wpuścił na zagrywkę Andrieja Surmaczewskiego i to był strzał w dziesiątkę, bo Rosja najpierw doprowadziła do remisu (22:22), a w nerwowej końcówce postawiła kropkę nad „i”. W dużej mierze dzięki Polakom, którzy raz zepsuli atak (Bartosz Kurek), a przy setbolu przyjęli piłkę na drugą stronę (Paweł Zatorski).

Na szczęście, reakcja Biało-czerwonych była właściwa, bo kolejne trzy partie padły już łupem Polaków. Popisowo wypadł zwłaszcza trzeci set, w którym od stanu 13:10 „strzelnicę” na linii zagrywki urządził sobie Wilfredo Leon, przy którego serwach zrobiło się... 19:10!

Znakomitą zmianę dał w tym meczu Aleksander Śliwka, który zakończył spotkanie z aż 73 procentami pozytywnego przyjęcia i 62-procentową skutecznością w ataku!
Warto też zauważyć, że krótki pobyt na boisku zaliczył Michał Kubiak, który dopiero niedawno dołączył do drużyny w Japonii.

W czwartek o godz. 5.30 naszego czasu Polska zagra w Hiroszimie z Egiptem.

* Inne mecze 6. kolejki: Tunezja - Kanada 2:3 (-20, 20, -27, 20, -12), Włochy - Egipt 3:0 (19, 21, 22), Argentyna - Brazylia 0:3 (-19, -19, -24).