W Bydgoszczy Szczypiorniak trochę sobie porzucał

2019-10-06 19:00:00(ost. akt: 2019-10-06 19:44:51)

Autor zdjęcia: Marcin Rogawski

Trwa bardzo dobra seria drugoligowego Szczypiorniaka. Olsztynianie zanotowali już trzy zwycięstwa z rzędu - w sobotę w Bydgoszczy nie dali gospodarzom żadnych szans.
* AZS UKW Bydgoszcz – Szczypiorniak Olsztyn 26:34 (12:15)
SZCZYPIORNIAK: Bieluch, Krawczyński – J. Kozłowski 11, Lewandowski 6, Ostrówka 5, Reszczyński 3, M. Kozłowski 3, Jurewicz 2, Mazurek 1, Targoński 1, Lewalski 1, Retkiewicz 1, Milewski, Kopczyński,

Zespół z Olsztyna jest wiceliderem tabeli, ale nie może być inaczej, bo Szczypiorniak w tym sezonie jeszcze nie stracił ani jednego punktu. Trzecia wygrana (po zwycięstwach z AZS UMK Toruń i Blejkanem Gryfino) przyszła w sobotę. - Zagraliśmy w Bydgoszczy bardzo dobre zawody, cała drużyna zasługuje na pochwały – mówi trener Daniel Żółtak, który wraz z Konstantym Targońskim prowadzi II-ligową drużynę. - W pierwszej połowie bardzo dobrze funkcjonowała nasza obrona, dzięki czemu mogliśmy wychodzić z kontrami w pierwsze i drugie tempo. Tak zbudowaliśmy przewagę, a na przerwę schodziliśmy z trzybramkowym prowadzeniem – relacjonuje szkoleniowiec.
W trakcie ostatnich 20 minut drugiej połowy Szczypiorniak miał już 12 bramek przewagi nad rywalami z Bydgoszczy. - Cieszy dobra forma strzelecka większości zawodników. Jedenaście bramek rzucił Kuba Kozłowski, pięć dołożył Kuba Ostrówka, a trzeba też odnotować przełamanie strzeleckie Dominika Lewandowskiego, który sześć razy pokonał bramkarza gospodarzy – zauważa Daniel Żółtak.
W 4 kolejce Szczypiorniak zagra na swoim terenie z SMS ZPRP Kwidzyn (sobota, godz. 18).
* Inne wyniki 3. kolejki: MKS Brodnica - MKS Grudziądz 25:30 (15:13), SMS ZPRP Kwidzyn - Handball Czersk 24:23 (9:12), AZS UMK Toruń - Jeziorak Iława 29:25 (15:14), Hagard Strzałkowo - Sambor Tczew 24:30 (9:13).