Nowicki jednak z brązowym medalem mistrzostw świata!

2019-10-03 12:27:15(ost. akt: 2019-10-03 12:42:37)

Autor zdjęcia: Marek Biczyk/pzla.pl

Środowy turniej rzutu młotem Wojciech Nowicki zakończył na 4. miejscu, ale sędziowie uwzględnili polski protest, w efekcie zostaną przyznane dwa brązowe medale, w tym jeden dla Nowickiego.
Konkurs w zdecydowany sposób wygrał Paweł Fajdek (80,50 m), drugi był Francuz Quentin Bigot (78,19), a brąz zdobył Bence Halasz (78,18). Natomiast Nowicki z rezultatem 77,69 został czwartym zawodnikiem mistrzostw.

Jednak Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, i dyrektor sportowy Krzysztof Kęcki uznali, że sędziowie niesłusznie uznali rzut Bence Halasza, więc złożyli protest.

No i okazało się, że Węgier rzeczywiście minimalnie przekroczył linię koła. W efekcie jury podjęło salomonowe rozwiązanie, przydzielając brązowe medale Węgrowi i Polakowi.

Węgier, mając zaliczone 78,18 m już w pierwszej kolejce, przez cały konkurs rzucał z przeświadczeniem, że jest na medalowej pozycji, dlatego inne było jego nastawienie niż gdyby wiedział, że próbę unieważniono i wciąż musi walczyć o podium.
- Wojtek zgodnie z przepisami uzyskał trzecią odległość, ale Halasz gdyby wiedział, że jego próba jest spalona, rzucałby później inaczej. Dlatego będą dwa brązowe medale - wyjaśnia Majewski.

W efekcie dzisiaj o godz. 19.15 Nowicki stanie na podium razem z mistrzem świata Pawłem Fajdkiem.