Japonia groźniejsza, ale Polacy z wygraną

2019-10-02 14:20:00(ost. akt: 2019-10-02 14:48:28)
Bartosz Kurek wrócił do gry i był w środę najlepiej punktującym zawodnikiem w polskiej drużynie

Autor zdjęcia: fivb.com

Drugi mecz polskich siatkarzy podczas Pucharu Świata w Japonii miał być trudniejszy, no i był. Ważne, że Biało-czerwoni znów zainkasowali komplet punktów, tym razem oddając gospodarzom tylko jednego seta. Wydarzeniem meczu był powrót do reprezentacji Bartosza Kurka.
* Polska – Japonia 3:1 (23, 17, -19, 17)
POLSKA
: Łomacz (2 pkt), Kwolek (8), Huber (10), Kurek (15), Łukasik (3), Lemański (8), Popiwczak (libero) oraz Janusz, Kaczmarek (1), Szymura (9), Szalpuk (6), Kochanowski (4), Fornal

W czwartek dzień przerwy w turnieju, a w piątek o godz. 8 naszego czasu Polacy zmierzą się z Amerykanami.

* Niespodzianką drugiej kolejki była druga przegrana Iranu, który uległ dużo niżej notowanym Egipcjanom.
Inne mecze 2. kolejki: Egipt – Iran 3:1 (-22, 24, 18, 24), Tunezja – Argentyna 1:3 (-19, -18, 23, -14), Kanada – Rosja 2:3 (23, 16, -17, -23, -10), Włochy – USA 1:3 (19, -19, -14, -19), Australia – Brazylia 0:3 (-15, -20, -17).