Najpierw radość, potem smutek...

2019-09-29 20:00:00(ost. akt: 2019-09-29 19:58:58)
Paweł Ossowski

Autor zdjęcia: Paweł Jakubowski

Constract w pierwszym meczu futsalowej ekstraklasy przed lubawską publicznością uległ drużynie GSF Gliwice 6:7, chociaż po kilku minutach prowadził już 3:0! Następne spotkanie lubawianie rozegrają 5 października w Rudzie Śląskiej.
* Constract Lubawa - GSF Gliwice 6:7 (3:4)
Bramki dla Constractu: Ossowski, Budzyn, Pereira (2), Diego, Piórkowski
CONSTRACT: Chavez, Okuniewski, Zelma – Da Silva, Kaniewski, Diego, Piórkowski, Łożyński, Ossowski, Maśkiewicz, Raszkowski, Budzyn

W Lubawie kibice Constractu na ten mecz już od dawna zacierali ręce, a kiedy dwa tygodnie wcześniej KSC pokonał na wyjeździe Red Devils Chojnice, to apetyty kibiców zostały jeszcze bardziej rozbudzone.
No i pierwsze minuty meczu potwierdziły, że wysokie wymagania kibiców wobec lubawskiego beniaminka nie są bez pokrycia, bo już po kilku minutach lubawski zespół, wygrywał 3:0 po trafieniach Pawła Ossowskiego, Arkadiusz Budzyna i Pedro Pereiry.
Niestety, radość lubawian nie trwała długo. Gospodarze nie ustrzegli się błędów i przewinień, co skrzętnie wykorzystywali przyjezdni. Najpierw na bramki zamienili dwa z rzędu przedłużone rzuty karne, a po chwili dorzucili dwa kolejne trafienia po rozmontowaniu lubawskiej defensywy.
I tak z teoretycznie bezpiecznego prowadzenia 3:0 jeszcze przed przerwą zrobiło się 3:4. Po powrocie na boisko lubawianie mieli 20 minut na odrobienie strat.
Druga część meczu, podobnie jak pierwsze 20 minut, to szybka wymiana ciosów i bardzo odważne i spektakularnie niekiedy zagrania. Jeżeli ktokolwiek myślał, że po siedmiu bramkach w pierwszej połowie nic ciekawego się już nie wydarzy, ten musiał się mocno zdziwić, bo w drugiej części meczu padło jeszcze sześć bramek. Trafieniami drużyny podzieliły się po równo.

* Inne wyniki 3. kolejki: Gwiazda Ruda Śląska - Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 1:0, Słoneczny Stok Białystok - Red Devils Chojnice 4:0, Red Dragons Pniewy - FC Toruń 5:5, Futsal Leszno - Gatta Zduńska Wola 3:4. Mecze poniedziałkowe: Piast Gliwice - AZS UŚ Katowice, Rekord Bielsko-Biała - Clearex Chorzów.