Warmia 07 Olsztyn

2019-09-30 12:00:00(ost. akt: 2019-09-29 20:03:03)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W forBET IV lidze trwa zwycięski pochód Wikielca, który wygrał już dziewiąty mecz z rzędu. Jednak wydarzeniem kolejki był mecz w Iławie, a dokładnie rozmiary zwycięstwa gospodarzy, bowiem Jeziorak rozbił Warmię Olsztyn aż 7:0!
* Olimpia II Elbląg — Stomil II Olsztyn 1:2 (1:1)
1:0 — Bucio (39), 1:1 — Dziemidowicz (54), 1:2 — Rak (90)
OLIMPIA II: Dziwulski — Kazimierowski, P. Mazurek (76 Szmukała), Sarnowski, Biel (89 Mączkowski), Ziewiec (81 D. Mazurek), Kondratowicz (50 Olewnik), , Bucio, Wierzba, Kordykiewicz (63 Kottlenga), Milanowski.
STOMIL II: Kanclerz — Jurczak (90 Niewiadomski), Landowski (90+4), Głowacki, Kowalski, Szramka (90+5 Jarosz), Baran (46 Jońca), Rak, Dziemidowicz, Rudnik, Tarasenko

W pierwszej części meczu olsztynianie prowadzili grę i osiągnęli optyczną przewagę, jednak w 39. min gospodarze wyprowadzili kontrę, po której Mariusz Bucio wygrał pojedynek z Pawłem Głowackim i strzałem z linii 16 metrów umieścił piłkę w siatce. Po przerwie olsztynianie robili wszystko, by zmienić rezultat, m.in. w 50. min po strzale Olega Tarasenki gospodarzy od utraty gola uratował słupek. Dwie minuty później elblążanie powinni wygrywać 2:0, ale Kamil Biel z trzech metrów nie trafił do siatki. Zemściło się to niemal natychmiast, bo w 54. min po główce Wojciecha Dziemidowicza olsztynianie odrobili straty. Zwycięskiego gola dla gości - nie bez winy defensywy elbląskiej - w ostatniej minucie podstawowego czasu zdobył Szymon Rak.

* Granica Kętrzyn - Mrągowia Mrągowo 0:7 (0:2)

0:1 - Żęgota (17), 0:2 - Barczewski (24), 0:3 - Kuśnierz (62), 0:4 - Wójcik (77), 0:5, 0:6, 0:7 - Tomasz (79, 81, 90)
GRANICA: Kotkowski - Lemański (29 Kowalewski), Sztachański (66 Turczyn), Branicki, Czerniakowski, Łokietek, Wołowik, Ł. Swacha-Sock (79 Ożga), Bobrowski, Roksela, M. Swacha-Sock (68 Dwulat)
MRĄGOWIA: Marszałek - Gołębiowski (86 Glinka), Trzebiński, Michałowski, Żęgota - Dominik (84, Kudlak), Błędowski, Wypniewski (82 Kotarba), Kuśnierz, Wójcik (80 Balcerzak) - Barszczewski (73 Tomasz)

Granica nie ma ostatnio dobrej serii. Tydzień temu straciła pięć bramek w starciu z rezerwami Stomilu, a teraz podopieczni Wojciecha Jałoszewskiego przegrali 0:7 z lokalnym rywalem z Mrągowa. Do przerwy Granica przegrywała tylko 0:2, ale w drugiej połowie Mrągowią dobiła przeciwnika, strzelając pięć goli. Klasycznego hat-tricka w odstępie 11 minut zdobył Aleksander Tomasz.

* Tęcza Biskupiec - Mamry Giżycko 1:2 (1:1)
0:1 - Gulbierz (15), 1:1 - Chabera (43), 1:2 - Świderski (90)
TĘCZA: Łukasiak - Misior (46 Dzierbicki), Brunkal (46 Ciechacki), Buczek (66 Rawa), Chabera, Łoszkowski, Ocias, Orzoł, Piskorski (70 Ciuńczyk), Rybkiewicz (83 Skowroński), Sirojć
MAMRY: Murawski - Adamiec, Bognacki, Gulbierz (60 Świderski), Kozłowski, Bańkowski, Darda, Dymiński, M. Rutkowski (70 Wiszniewski), J. Rutkowski (65 Rusiak), Skonieczka

- Pomimo że graliśmy z ostatnią drużyna w tabeli, to trener nas uczulał, że to nie będzie łatwy mecz. I też taki był - powiedział po meczu Świderski. - Gdybyśmy jednak wykorzystali wcześniej swoje sytuację, wtedy spotkanie wyglądałoby inaczej. Tak się jednak nie stało i trzeba było martwić się o wynik do ostatnich sekund meczu. Wszyscy wiemy, że stać nas na lepsze granie, ale i takie mecze trzeba umieć wygrywać. Pokazaliśmy że w naszej drużynie jest charakter, a takie zwycięstwo na pewno pozytywnie na nas wpłynie.

* MKS Korsze - Zatoka Braniewo 2:1 (1:0)

1:0 - Kozłowski (36), 1:1 - Graczyk (70), 2:1 - Trafarski (78)
MKS: Zięba - Solecki (77 , Piwiszkis (88 ), Paweł Sawicki, Piotr Sawicki, Trafarski (88 ), Flis (83 ), Gąsiorowski, Gwizdek, Kozłowski, Krajewski
ZATOKA: Ptak - D. Wieliczko, Chomko, Graczyk (88 Lewandowski), Jastrzębski, Lewandowski, Matelski, Niewiadomski, Statkiewicz (59 Ruda), B. Wieliczko, Wolak

Drużyna z Korsz w końcu zdobyła pierwsze trzy punkty na boisku w tym sezonie IV ligi. Wcześniej MKS zgarnął komplet punktów za walkower w meczu z Mazurem Ełk, ale drużyna rywali odwołała się od tej decyzji i czeka na kolejne rozstrzygnięcia związku. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 36. minucie po dwójkowej akcji Piotr Kozłowski - Adam Krajewski, zakończonej lobem tego pierwszego nad bramkarzem Ptakiem. Goście w 70. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Kamila Graczyka, który z bliskiej odległości pokonał Ziębę. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił doświadczony Piotr Trafarski.

* Jeziorak Iława - Warmia Olsztyn 7:0 (5:0)
1:0 - Madej (10), 2:0 - Kuciński (20), 3:0 - Galas (25), 4:0 - Figurski (27), 5:0 - Kuciński (45), 6:0 - Suchocki (72), 7:0 - Figurski (81)
JEZIORAK: Malanowski (46 Ciura) - Kowalski, Kressin, Święty, Figurski, Kuciński, Ksiuk, Madej (64 Kochalski), Galas, Sagan (64 Kolcz), Czarnota
WARMIA: Orzeł, Marchlewski, Gendera, Trznadel, Oleszko, Sobótka, Mazurek, Sznitko, Dedek, Kosek, Ogrodowski

- Ciężko ocenić taki mecz - powiedział Krzysztof Filipek, który poprowadził drużynę w zastępstwie Marcina Wincela. - My na ten mecz nie przyjechaliśmy. On się po prostu nie odbył. Gratuluję Jeziorakowi skuteczności, bo czasami podczas gier wewnętrznych jest ciężko strzelić siedem goli. Niestety, na boisku byliśmy tylko statystami. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że do takiego czegoś nie może dojść na poziomie IV ligi. Wiedzieliśmy wszystko o Jezioraku, byliśmy przygotowani, wychodzimy na boisku i coś w nas pękło. Ciężko będzie się nam pozbierać po tym meczu.

* Motor Lubawa - GKS Wikielec 2:3 (0:1)
0:1 - Wacłowski (8), 1:1, 2:1 - Diemishev (53, 68), 2:2 - Kowalczyk (82), 2:3 - Jankowski (85)
MOTOR: Sikora - Burchart, Sobótka, Śnieżawski, Sobolewski, Bah (60 Kowalski), Diemishev, Zasuwa (46 Szymański), Goździejewski (60 Konicz), Józefowicz, Chmielewski
GKS: Mazurowski - S. Jajkowski, M. Jajkowski, Szypulski (90 Kacperek), Wacławski, Rosoliński (60 Kowalczyk), Korzeniewski, Jankowski, Górski, Wodzicki, Bartkowski

Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice, którzy w sobotnie popołudnie udali się na na stadion w Lubawie. W derbach powiatu iławskiego padło pięć goli, a dziewiąte zwycięstwo z rzędu odniosła drużyna z Wikielca. Zespół Wojciecha Tarnowskiego na prowadzenie wyszedł już w 8. minucie, gdy Tomasz Wacławski skierował głową piłkę do siatki, wykorzystując dobre dośrodkowanie w pole karne Michała Jankowskiego. Po przerwie Motor wyszedł mocno zmotywowany, żeby zmienić wynik spotkania, no i Denis Diemishev strzelił dwa gole. Przy trafieniu na 1:1 nie popisał się bramkarz gości, który miał już piłkę w rękach, ale ją wypuścił i w polu karnym doszło do wielkiego zamieszania, a Diemishev z bliskiej odległości trafił do siatki. Przy drugim golu Diemishev dostał prezent od obrońcy i z 7 metrów trafił do siatki. Motor jednak nie potrafił dowieźć zwycięstwa do końca. Najpierw Aleksander Kowalczyk w 82. minucie strzałem z głowy doprowadził do remisu, a chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla GKS, z którego bramkę na wagę dziewiątych w tym sezonie trzech punktów strzelił Jankowski.

* Polonia Lidzbark Warmiński - Błękitni Orneta 0:2 (0:0)

0:1 - Lullies (50), 0:2 - Różowicz (80)
POLONIA: Barchański - Dzierzkiewicz (61 Dajnowski), Zapał, Wanda, , Jurczak (53 Ciesielski), Kalinowski (53 Żuk), Waląg, Łukasik, Rodzeński, Wierzbowski (77 Duda), Zajączkowski
BŁĘKITNI: Dzikowski - Kulesz (80 Fabisiak), Czubak, Gromek, Romejko, Duran, Kogut, Lullies, Malanowski (75 Kurywczak), Różowicz (88 Krajewski), Ziemianowicz

W derbach powiatu lidzbarskiego górą byli Błękitni, dla których było to drugie zwycięstwo z rzędu. A Polonia po rewelacyjnym początku sezonu zanotowała trzecią porażkę z rzędu.
- Po dobrym początku ligi teraz jesteśmy w dołku - przyznał Czesław Żukowski, trener Polonii. - To była nasza trzecia porażka z rzędu. Cóż, nawarstwiły się problemy kadrowe i to widać. Zawodnicy, którzy dostali swoją szanse, jeszcze nie są w stanie poprowadzić zespołu do wygranej.

* Mazur Ełk - Pisa Barczewo 4:0 (1:0)

1:0 - Stawiecki (29), 2:0 - Lewandowski (46), 3:0 - Łapiński (60), 4:0 - Skalski (66)
MAZUR: Danowski - Wielgat, Waszkiewicz, Rosiński, Ryszkiewicz, Lewandowski (67 Dębek), Łapiński (84 Prusinowski), Woźniak (77 Cichy), Stawiecki (58 Dorszewski), Berezovskyi (90 Rusak), Skalski (72 Gosiewski)
PISA: Karkulowski - Szczerba, Kapusta, Zawalich (38 Paprocki), Buchholz, Kowszun (33 Nawrocki), Krzywicki, Niestępski (64 Rutka), Sajnach (71 Shimakura), Skindel (17 ), Wytrykowski (62 Galik)