Pucharowe zwycięstwo Stomilu

2019-09-24 20:05:23(ost. akt: 2019-09-24 20:53:40)

W 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski Stomil Olsztyn dopiero po rzutach karnych wygrał w Chorzowie, natomiast elbląska Olimpia zgodnie z planem zwyciężyła w Brzegu.
* Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn 3:3 (2:2), karne 3:4
0:1 - Mateusz Cetnarski (16), 1:1 - Konrad Kasolik (51), 1:2 - Szymon Sobczak (82 k), 2:2 - Mariusz Idzik (85 k), 3:2 - Daniel Paszek (94), 3:3 - Jakub Mosakowski (119)

Stomil: Michał Leszczyński - Eric Molloy, Ołeh Tarasenko, Wojciech Dziemidowicz, Jakub Mosakowski - Waldemar Gancarczyk, Mateusz Cetnarski (66 Wiktor Biedrzycki), Maciej Pałaszewski, Oktawian Skrzecz (101 Dawid Rudnik), Bartłomiej Niedziela (65 Mateusz Gancarczyk) - Artur Siemaszko (46 Szymon Sobczak)

Pierwszoligowy Stomil był zdecydowanym faworytem meczu w Chorzowie, bo Ruch w 7 meczach III ligi zdobył dopiero 9 punktów. No i zaczęło się zgodnie z planem, ponieważ olsztynianie już w 16. minucie objęli prowadzenie, jednak szybko zaczęły się schody. W efekcie w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 2:2, sędzia zarządził więc dogrywkę, w której goście w ostatniej chwili uciekli spod topora, bowiem w 119. minucie do remisu 3:3 doprowadził Mosakowski. W tej sytuacji o awansie do 1/16 finału PP musiały zadecydować rzuty karne, które lepiej wykonali stomilowcy.

* Stal Brzeg - Olimpia Elbląg 1:2 (0:1)
0:1 - Ołeksij Prytulak (15), 1:1 - Dawid Kamiński (76), 1:2 - Eryk Filipczyk (66)

* Inne wyniki: Stilon Gorzów Wielkopolski - Olimpia Zambrów 5:1, Zagłębie II Lubin - Miedź Legnica 2:2, karne 1:3, Legia II Warszawa - Wigry Suwałki 2:0, Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk 2:3, Chrobry Głogów - Lech Poznań 0:2, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Sandecja Nowy Sącz 1:3, Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:1.