Wyjazdowy remis z niedosytem

2019-09-25 12:00:00(ost. akt: 2019-09-24 20:16:15)
Katarzyna Grzesik strzeliła w Ząbkach dwa gole, a Stomilanki zremisowały 3:3

Pierwszoligowe Stomilanki pojechały do Ząbkovii po zwycięstwo, prowadziły 2:0, 3:2 i... musiały zadowolić się remisem. Spisały się za to piłkarki AS Stomil, wygrywając z liderem II ligi.
* Ząbkovia Ząbki – KKP Stomilanki Olsztyn 3:3 (1:2)
0:1 – Katarzyna Grzesik (10), 0:2 – Walentina Tarakanowa (23), 1:2 – Karolina Andruszewska (29), 2:2 – Anna Kodym (72), 2:3 – Katarzyna Grzesik (74), 3:3 – Anna Kodym (90+1)

Remis na obcym boisku z pozoru wydaje się niezłym wynikiem, ale raczej nie wtedy, gdy po niespełna pół godzinie gry prowadzi się 2:0, a trzy punkty uciekają już w doliczonym czasie gry... Poniżej cytujemy, co o meczu 5. kolejki I ligi (grupa północna) napisał oficjalny profil klubu z Olsztyna.
„Stomilanki po 25 minutach prowadziły z Ząbkovią już 2:0 po bramkach Katarzyny Grzesik i Walentyny Tarakanowej. Początek spotkania był wręcz koncertowy w naszym wykonaniu, zawodniczki realizowały powierzone im zadania, co przynosiło kolejne sytuacje do zdobycia gola. Jeden błąd i Ząbkovia strzela kontaktową bramkę. Po przerwie Stomilanki znów zaczynają grać jak od pierwszej minuty, ale kolejny koszmarny błąd, tym razem naszej bramkarki, zawodniczka gospodarzy wpycha piłkę do bramki i mamy remis. W 78. min gola zdobywa Katarzyna Grzesik i prowadzimy 3:2. Nic nie zapowiadało, że można ten mecz zremisować, jednak w ostatniej minucie zawodniczka Ząbkovii, po kolejnym błędzie naszej drużyny, strzela bramkę i mamy remis.
Stomilanki na dziś to mocno odmłodzony zespół (taki był plan przed tym sezonem): średnia wieku zespołu to 18,9 roku, jest potencjał. Mimo dobrej gry w większości spotkań, zdarzają się też błędy, jakie mogą przytrafić się każdej drużynie, choć trzeba zrobić wszystko, aby nie tracić z tego zupełnie niepotrzebnych goli! Pomysł na grę jest, potrzebna jest konsekwentna realizacja tych założeń przez cały mecz, a chwilami brakuje doświadczenia na tym poziomie. Ale my wierzymy, trenujemy, doskonalimy i walczymy, a młodość zbiera cenne doświadczenia na kolejne mecze”.
Już dziś o g. 12 Stomilanki podejmą w meczu 6. kolejki SMS Łódź.

* Inne mecze 5. kolejki: UKS SMS II Łódź – Medyk II Konin 2:1, Kotwica Kołobrzeg – Piastovia Piastów 0:2, APLG Gdańsk – Polonia Środa Wielkopolska 2:2, Polonia Poznań – Unifreeze Górzno 2:2, KS Raszyn – Praga Warszawa 3:1.

12. Polonia P. 1 4:16

II LIGA KOBIET\\\ Do trzech razy sztuka: po dwóch remisach, piłkarki AP Stomil dopisały na swoje konto komplet punktów, a zwycięstwo nad liderem z Huty Mińskiej ma swoją wagę.

* Stomil Olsztyn – Tygrys Huta Mińska 3:1 (2:0)
1:0, 2:0 – Daria Waszczuk (11, 14), 2:1 – (78), 3:1 – Daria Waszczuk (83)
– Po dwóch dobrze przepracowanych tygodniach, bo tydzień temu dziewczyny pauzowały, widać zdecydowaną poprawę w konsekwencji realizowania założeń. Cztery cele, które sobie postawiliśmy na ten mecz, a więc praca nad komunikacją na boisku, pressingiem, zachowaniem spokoju podczas gry oraz wymiennością pozycji, zostały w stu procentach zrealizowane. I dlatego zdobyliśmy trzy punkty – powiedziała trenerka olsztynianek Ewelina Balcewicz, której drużyna w sobotę zagra na wyjeździe z UKS SMS III Łódź.

* Inne mecze 4. kolejki: MUKS Tomaszów Mazowiecki – Pogoń Zduńska Wola 5:0, AZS UW Warszawa – Akademia 2012 Suwałki 4:1, Włókniarz Białystok – Loczki Wyszków 2:1, pauzował UKS SMS III Łódź. Mecza Ekosport Białystok – Zamłynie Radom przełożono na 3 listopada.