Biało-czerwony walec robi swoje: z Czechami też 3:0

2019-09-16 21:00:00(ost. akt: 2019-09-17 00:21:21)
Polscy kibice w Rotterdamie znowu mieli powody do zachwytu

Autor zdjęcia: cev.eu

We wtorek wieczorem, czyli 24 godziny po laniu zgotowanym Holendrom (sety wygrane do 19, 18 i 19), polscy siatkarze jeszcze dotkliwiej dla rywala "przejechali się" po Czechach, którzy urwali Polsce... 45 małych punktów! To trzecie zwycięstwo Biało-czerwonych w tegorocznych mistrzostwach Europy.
* Polska – Czechy 3:0 (18, 12, 15)
POLSKA
: Drzyzga, Kubiak (10 pkt), Bieniek (13), Muzaj (6), Leon (15), Nowakowski (8), Zatorski (libero) oraz Konarski, Komenda (1), Śliwka
CZECHY: Janouch, Dżavoronok (6), Sedlacek (4), Finger (4), Galabov (7), Zajicek (3), Kunc (libero) oraz P. Bartos, Hadrava (7), A. Bartos, Janku, Sobotka (1), Patocka (2), Monik (libero)

Zaledwie 71 minut czystej gry, czyli przysłowiową godzinkę z prysznicem, trwał trzeci i ostatni mecz Polaków w Rotterdamie (dwa kolejne spotkania w grupie D, z Czarnogórą i Ukrainą, nasza drużyna rozegra w Amsterdamie). Czesi – stawiani przed mistrzostwami w roli najgroźniejszego, obok Holandii, grupowego rywala Polski – nie mieli nic do powiedzenia w zderzeniu z biało-czerwoną ścianą. Jeszcze na początku drugiego seta Jan Hadrava (atakujący Indykpolu AZS Olsztyn) i jego koledzy mogli mieć nadzieję na nawiązanie jakiejś walki z faworytem, bo prowadzili wówczas 8:4. Tyle, że kolejne minuty tego spotkania zmieniły się dla nich w najczarniejszy koszmar, bo mistrzowie świata wygrali następny fragment tej partii wynikiem... 15:2 (z 4:8 do 19:10)!!! Ba, załamani takim obrotem sprawy Czesi zdobyli w tym secie już tylko dwa punkty, czyli łącznie od wyniku 8:4 przegrali dalszy fragment meczu 4:21!
To był nokaut, po którym nasi południowi sąsiedzi już nie byli w stanie się podnieść. Zwłaszcza, że podopieczni trenera Vitala Heynena dalej robili swoje, bezlitośnie wykorzystując wszystkie słabości czeskiej reprezentacji. Polska była lepsza w każdym elemencie gry, ustawiając sobie grę trudną zagrywką (8:2 w punktowych serwach) oraz imponując szczelnym blokiem (10:5).

* Inny mecz 4. kolejki: Czarnogóra – Ukraina 1:3 (19, -18, -15, -19).

6. Estonia 0-3 0 1:9

* Grupa A (Montpellier): Rumunia – Grecja 1:3 (23, -24, -25, -21), Francja – Bułgaria 3:0 (19, 21, 14).
6. Portugalia 0-3 0 1:9

* Grupa B (Antwerpia, Bruksela): Austria – Niemcy 0:3 (-23, -15, -16), Hiszpania – Serbia 1:3 (21, -19, -19, -20).
6. Austria 0-3 0 1:9

* Grupa C (Ljubljana): Rosja – Finlandia 3:0 (17, 24, 22), Białoruś – Macedonia Płn. 1:3 (23, -19, -27, -20).