Stomil odstrzelił lidera i zagościł w czubie tabeli!

2019-09-13 21:51:22(ost. akt: 2019-09-15 20:20:57)
Jedynego gola w meczu ze Stalą Mielec strzelił Szymon Sobczak

W meczu 9. kolejki Fortuna 1. Ligi piłkarze Stomilu pokonali na na własnym boisku liderującą do tej pory Stal Mielec 1:0! Zwycięską bramkę zdobył napastnik olsztynian Szymon Sobczak.
* Stomil Olsztyn - Stal Mielec 1:0 (0:0
1:0
- Szymon Sobczak (60)

STOMIL: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Wiktor Biedrzycki, Ołeh Tarasenko, Lukáš Kubáň - Mateusz Gancarczyk (80 Oktawian Skrzecz), Maciej Pałaszewski, Wojciech Hajda (81 Jakub Tecław), Grzegorz Lech (76 Waldemar Gancarczyk), Artur Siemaszko - Szymon Sobczak.
STAL: Seweryn Kiełpin - Szymon Stasik (82 Paweł Olszewski), Lukáš Bielák, Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Mateusz Mak (46 Łukasz Janoszka), Bartosz Nowak, Josip Šoljić, Grzegorz Tomasiewicz, Andreja Prokić - Adrian Paluchowski (69 Josip Barišić)
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin); żółte kartki: Pałaszewski, Tarasenko (Stomil), Mak, Bielák, Šoljić, Kiełpin, Dobrotka (Stal); czerwona kartka: Bielák (84, Stal, za drugą żółtą)

W piątkowy wieczór Stomil podejmował przy Piłsudskiego dotychczasowego lidera i jednego z głównych kandydatów do awansu, no i na tle tak wymagającego rywala spisał się naprawdę dobrze.

Olsztynianie już w pierwszej połowie przeważali, dochodząc do dogodnych sytuacji, ale do pełni szczęścia brakowało tylko tego, co w piłce jest naważniejsze, czyli goli.
W 59. min mogło być 0:1, ale gospodarzom dopisało szczęście, bo piłka zatrzymała się na słupku. A już minutę później gol padł, tylko że do mieleckiej bramki! Szybka akcja olsztynian, długie podanie do wybiegającego na wolne pole Szymona Sobczaka, który mając sporo swobody, wpakował piłkę do siatki.

Stal do samego końca dążyła do wyrównania, ale Stomil grał swoje. Pięć minut przed końcem szybka kontra Biało-niebieskich została przerwana faulem Lukáša Bieláka, za co obrońca gości zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska. Stomil utrzymał korzystny wynik do końca i zasłużenie zgarnął pełną pulę.

Kolejne spotkanie o punkty olsztynianie rozegrają w piątek w Suwałkach z Wigrami (g. 19.47). EM

9. kolejka Fortuna 1. Ligi
* Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (Szymon Skrzypczak 19 - Dominik Kun 5)
* Chojniczanka Chojnice - GKS Bełchatów 3:0 (Oskar Paprzycki 9, Mateusz Kuzimski 26, 63)
* Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0) (Mateusz Cichocki 28, Mateusz Michalski 62 - Fabian Piasecki 64)
* GKS Tychy - Wigry Suwałki 2:1 (Kacper Piątek 15, Dario Krišto 90 - Bartosz Szeliga 78 samob.)
* Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (Tomasz Nowak 19)
* Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 1:1 (Matej Jelić 47 - Mateusz Kupczak 87 k)
* GKS 1962 Jastrzębie - Chrobry Głogów 1:0 (Kamil Adamek 82)
* Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 2:2 (Zieliński 38, Marquitos 48 – Szywacz 12, Joao Augusto 15).