Strzelanina w Zwierzewie

2019-09-12 11:00:00(ost. akt: 2019-09-12 12:21:07)
Adam Duda (Concordia Elbląg)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski nie było niespodzianek, a trzecioligowcy urządzili sobie festiwal strzelecki. Cztery kluby zdobyły aż 35 goli!
Kaczkan Huragan rozgromił Kormorana Zwierzewo - zespół występujący w lidze okręgowej stracił aż 13 goli, co rzadko się zdarza na tym poziomie rozgrywkowym. Cztery gole strzelił Paweł Galik, który w plebiscycie WMZPN został Piłkarzem 2018 Roku.
Sokół miał teoretycznie najsłabszego przeciwnika, bo zagrał z występujących w klasie A Jordanem Kazanice. Mimo to lider III ligi wystawił do gry wszystkich swoich najlepszych piłkarzy. W efekcie ostródzianie wygrali 10:0, a cztery razy do siatki trafił Bartłomiej Wasiluk.
- Był to dla nas dobra jednostka treningowa. 90 minut zostało wybiegane, ale teraz myślimy już o ligowym spotkaniu - powiedział po meczu trener Sokoła Piotr Kołc.

Z kolei Concordia sprawę awansu załatwiła w 11 minut, bo już wtedy prowadziła 3:0. Ostatecznie podopieczni Łukasza Nadolnego, którzy bronią pucharu, wygrali 8:1 i zameldowali się w 1/4 finału.
Niespodzianki nie sprawił też rewelacyjnie spisujący się w lidze okręgowej (sześć zwycięstw) Barkas Tolkmicko. Nad Zalew Wiślany przyjechały rezerwy Stomilu, które wygrały 5:2, chociaż do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. - Było to emocjonujące spotkanie - ocenił Paweł Głowacki, trener Stomilu. - Jednak tak naprawdę to już w pierwszej połowie powinniśmy ustawić sobie ten mecz. Inna sprawa, że boisko nie pozwalało na finezyjną grę.
Bardzo ciekawie było natomiast w Lubawie, gdzie Motor grał z Jeziorakiem Iława. Trenerzy obydwu drużyn przed meczem zapowiadali walkę o zwycięstwo, ale po ostatnim gwizdku sędziego z wygranej cieszyli się piłkarze Wojciecha Figurskiego. - Byliśmy zespołem dojrzalszym - przyznał szkoleniowiec iławian. - Najważniejsza była jednak bramka strzelona do szatni, bo to zawsze podcina skrzydła rywalom.
- Mieliśmy swoje sytuacje po rzutach rożnych, ale trzeba było jeszcze trafić w światło bramki - dodał Krzysztof Malinowski, trener Motoru. - Nie wygrywamy, bo nie strzelamy goli.

* Motor Lubawa - Jeziorak Iława 0:2 (0:1)
0:1 - Kochalski (45), 0:2 - Madej (88)

* Jordan Kazanice - Sokół Ostróda 0:10 (0:7)
0:1, 0:2, 0:3, 0:4 - Wasiluk (10, 18, 21, 25), 0:5 - Wasiak (25), 0:6, 0:7 - Ziółkowski (26, 29), 0:8 - Rynkowski (67), 0:9 - Tomkiewicz (87), 0:10 - Wicki (89)

* Kormoran Zwierzewo – Kaczkan Huragan Morąg 0:13 (0:6)
0:1 - Galik (10), 0:2, 0:3 - Kołosow (25, 27), 0:4 - Maćkowski (27), 0:5 - Szmydt (28), 0:6, 0:7 - Galik (29, 47), 0:8 - Januszkiewicz (53), 0:9 - Modrzewski (60), 0:10 - Śnieżawski (69 s), 0:11 - Galik (83), 0:12 - Modrzewski (85), 0:13 - Kucznier (86)

* Mamry Giżycko - Znicz Biała Piska 0:4 (0:2)
0:1, 0:2 - Kossyk (40), 0:3 - Gondek (43), 0:4 - Giełażyn (67)

* Pisa Barczewo – Concordia Elbląg 1:8 (0:5)
0:1 - Duda (2), 0:2 - Wira (9), 0:3 - Pawłowski (11), 0:4 - Kopeć (38), 0:5, 0:6, 0:7 - Duda (45, 52, 62), 1:7 - Nawrocki (75), 1:8 - Duda (86)

* Tęcza Biskupiec – Polonia Lidzbark Warmiński 0:3 (0:2)
0:1 - Łukasik (3), 0:2 - Ciesielski (17), 0:3 - Gut (90)

* Barkas Tolkmicko – Stomil II Olsztyn 2:5 (0:0)
0:1 - Baran (57), 0:2, 0:3 - Cetnarski (60, 64 k), 0:4 - Szramka (74), 1:4 - Terder (75 k), 2:4 - Rafalski (80), 2:5 - Szramka (90)