Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Udany powrót Dominiki

2019-09-13 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-12 14:47:14)
Krzysztof Dowgierd, Aniela Kozłowska, Dominika Träger, Piotr Kozłowski, Oskar Kusak

Krzysztof Dowgierd, Aniela Kozłowska, Dominika Träger, Piotr Kozłowski, Oskar Kusak

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W Katowicach odbył się Puchar Polski juniorów młodszych w szabli, który rozpoczął rywalizację o zdobycie kwalifikacji na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży 2020. W zawodach nie mogło zabraknąć zawodników olsztyńskiego Hajduczka.

W Katowicach walczyło 167 zawodników z 20 polskich klubów, a poza tym pojawili się także młodzi szabliści z Białorusi, Czech i Austrii. Natomiast barw Hajduczka bronili: Aniela Kozłowska, Dominika Träger, Piotr Kozłowski, Oskar Kusak i Krzysztof Dowgierd.
Na planszach do rywalizacji przystąpiło 102 szablistów. Olsztynianie pewnie awansowali do fazy pucharowej. W play-off Dowgierd przegrał 10:15 z Michałem Pardelą (Kolejarz 24 Katowice), natomiast dwóm pozostałym szablistom Hajduczka uzyskane wyniki w grupach dały prawo startu od razu w drugiej fazie play-off. Niestety, Kusak uległ 14:15 Wojciechowi Kaczmarczykowi (KKSZ Konin), kończąc rywalizację na 33. miejscu. Natomiast Kozłowski pokonał 15:7 Toma Nastase (AZS AWF Warszawa) oraz 15:8 Filipa Józefowskiego (AZS AWF Katowice). W walce o ćwierćfinał zmierzył się z późniejszym finalistą turnieju Krzysztofem Kajorem (Pałac Młodzieży Katowice), przegrywając 8:15, co dało mu ostatecznie 14. miejsce.
Natomiast wśród dziewcząt obie olsztynianki awansowały do play-off. Aniela Kozłowska, dzięki wygranym wszystkim walkom w grupie, rozpoczęła rywalizację od drugiej fazy play-off. W pierwszej walce pokonała 15:3 Maję Karlicką (Grodziski Klub Szermierczy), by w walce o ćwierćfinał ulec 11:15 późniejszej tryumfatorce Zuzannie Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec), co dało jej ostatecznie 10. miejsce.

- Kilka prostych błędów zaważyło na końcówce walki. Chwila dekoncentracji kosztowała mnie wejście do strefy medalowej. Teraz przede mną pracowity wrzesień i październik. W sumie sześć startów, w tym dwa Puchary Europy - powiedziała Aniela Kozłowska, której rozwój sportowy wspiera firma Wipasz.

Bardzo udany występ zaliczyła natomiast Dominika Träger. W fazie play-off w kolejnych walkach pokonała 15:11 Nikolę Woźniak (KKSZ Konin), 15:7 Anastazję Nagórską (OŚ AZS Poznań) i 15:6 Marię Więckiewicz (Szermierka Wołomin). W ćwierćfinale olsztynianka uległa 6:15 Ewie Zając (TMS Zagłębie Sosnowiec), kończąc rywalizację na 8. miejscu.

- Po rocznej przerwie wróciłam na plansze. Na początku nie byłam pewna siebie, ale z każdą walką czułam się coraz lepiej. Jestem szczęśliwa, że mogłam wrócić do rywalizacji. To był dla mnie dobry dzień - przyznała Dominika Träger.

- Gratuluję zawodnikom wyników. Każdy z nich pozostawił wiele sił na planszach. Ważne jest, że mimo wielu lat ciężkich treningów nadal kochają ten piękny olimpijski sport, jakim jest szermierka. Podziwiam ich i dziękuję, że przynoszą chlubę naszemu klubowi i Olsztynowi - dodał prezes UKS Hajduczek Adam Sobczyk.
Hajduczek wspierany jest przez Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.
xyz

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zyx #2790432 | 213.184.*.* 13 wrz 2019 14:39

    Panie xyz, bo tak się Pan podpisujesz pod swoimi wypocinami. Szkoda, że kolejny artykuł poświęcony jest tylko jednej drużynie. Chciałem Panu przypomnieć, że jest jeszcze UKS Riposta Olsztyn. Rzetelność dziennikarstwa!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz