Czwartoligowe derby dla Warmii

2019-08-19 11:00:00(ost. akt: 2019-08-18 20:12:37)

Wydarzeniem 3. kolejki forBET IV ligi były derby Olsztyna, z których niespodziewanie zwycięsko wyszła Warmia. Niespodziewanie, bo przegrała dwa poprzednie mecze, natomiast rezerwy Stomilu zdobyły wcześniej komplet punktów.
* Warmia Olsztyn - Stomil II Olszyn 2:0 (1:0)
1:0 – Oleszko (10), 2:0 – Mazurek (88)
WARMIA: Sobieraj – Staniszewski, Smoliński, Martlewski, Gendera (79 Filipek), Ogrodowski (63 Skarbek), Oleszko (67 Wiśniewski), Sobótka, Bojarowski (46 Kosek), Ryk, Trznadel (65 Mazurek).
STOMIL II: Leszczyński – Landowski, Rak (67 Jońca), Tecław, Kowalski, Tarasenko (46 Hinokio), Jurczak, Hajda (46 Głowacki), Dziemidowicz, Cetnarski (65 Szramka), Rudnik (12 Serbintowicz)

Derby Olsztyna rozegrano na stadionie przy al. Piłsudskiego, na którego trybunach zasiadło blisko trzystu widzów. W 10. minucie Dawid Rudnik zbyt krótko zagrał w kierunku bramki Stomilu, błąd ten wykorzystał Krystian Oleszko i tak Warmia objęła prowadzenie. Kilka chwil później kontuzjowanego Rudnika zmienił Maciej Serbintowicz, a tuż przed końcem kropkę nad i postawił Mazurek.
Była to pierwsza porażka rezerw, a zarazem pierwsze zwycięstwo Warmii w tym sezonie.

* Tęcza Biskupiec – GKS Wikielec 1:3 (1:1)
1:0 - Dzierbicki (2), 1:1 - Jajkowski (38), 1:2 - Jankowski (75), 1:3 - Wacławski (85)
GKS: Caban - Sz. Jajkowski, Górski (90 Słomski), Wodzicki, Korzeniewski, Rosoliński (72 Płoski), M. Jajkowski, Szypulski, Jankowski (83 Smitiukha), Sobociński (87 Tokarski), Bartkowski (65 Wacławski).
TĘCZA: Łukasik - Brunkal, Buczek, Salwowski, Ciechacki, Ocias, Rybkiewicz, Skowroński, Rawa, Saramak, Dzierbicki

* Polonia Lidzbark Warmiński - Motor Lubawa 2:0 (0:0)
1:0 - Łukasik (61), 2:0 - Zajączkowski (90+1); czerwona kartka: Sobótka (60 Motor)
POLONIA: Gasperowicz - Zapał, Wanda, Dajnowski (56 Duda), Jurczak (90 Żuk), Waląg, Gurow, Łukasik (82 Dzierzkiewicz), Wierzbowski (56 Gut), Wojciechowski, Zajączkowski
MOTOR: Kościński - Kleber (80 Gerka), Kowalski, Goździejewski (55 Bah), Zelmański (70 Diemishev), Sobolewski, Sobótka, Konicz (62 Chmielewski), Zasuwa (46 Olejniczak), Burchart, Józefowicz

W zeszłym sezonie Motor po pierwszych trzech kolejkach miał sześć punktów. Teraz zespół Krzysztofa Malinowskiego uzbierał tylko dwa oczka, a przecież, co podkreślono na pomeczowej konferencji, Motor chciałby na zakończenie rundy zająć miejsce w pierwszej piątce.

* Mamry Giżycko - Mrągowia Mrągowo 4:1 (2:0)
1:0, 2:0 - Gulbierz (12, 24), 3:0 - Darda (58), 4:0 - Skonieczka (73), 4:1 - Kowalewski (84)
MAMRY: Murawski - Bańkowski, Darda, Drężek, Rutkowski, Rutkowski (70 Szafran), Bognacki (75 Sadocha), Gulbierz, Kozłowski (90 Wilgocki), Skonieczka (79 Szczerba), Dymiński (63 Wiszniewski)
MRĄGOWIA: Marszałek - Dominik, Trzebiński, Michałowski, Kudlak (74 Kowalewski) - Wójcik (69 Marcińczyk), Skrzęta, Błędowski (74 Balcerzak), Kuśnierz,Żęgota - Barszczewski

Po meczu Mariusz Niedziółka, trener Mrągowii, powiedział: - Na początku za łatwo daliśmy sobie strzelić bramki, tym bardziej że uczulaliśmy naszych obrońców na dobrze „ułożoną” nogę Gulbierza. Popełniliśmy jednak proste błędy, co ustawiło mecz.

* MKS Korsze - Granica Kętrzyn 1:1 (0:0)
0:1 - Machniak (54), 1:1 - Sawicki (62)
KORSZE: Mielnik - Solecki, Piwiszkis, Paweł Sawicki, Piotr Sawicki, Trafarski (20 Jędrzejewski), Flis, M. Gąsiorowski (82 A. Gąsiorowski), Gwizdek, Kozłowski, Krajewski (88 Harasim)
GRANICA: Kotkowski - Aleksandrowicz, Branicki, Miłoszewski, Lemański, Bobrowski (85 Turczyn), Roksela, Sztachański (74 Dwulat′), Wołowik, Machniak (72 Łokietek′), Kowalewski

W 11. minucie Trafarski trafił w poprzeczkę bramki Granicy. Kilka minut później bramkarz Korsz obronił mocny strzał Damiana Rokseli. Mimo kolejnych dogodnych sytuacji pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W 54. min przy narożniku boiska piłkę wywalczył Michał Wołowik, następnie zagrał w okolice 20. metra do Mariusza Machniaka, który skutecznie wykończył całą akcję. Osiem minut później do remisu doprowadził Paweł Sawicki.
I tak derby powiatu kętrzyńskiego zakończyły się podziałem punktów.

* Zatoka Braniewo - Błękitni Orneta 1:1 (0:0)
0:1 - Podgórski (61), 1:1 - Wieliczko (76)
ZATOKA: Ptak — Chomko, Korkliniewski, Koczara, Niewiadomski (73 Jakimczuk) Kimso, Wieliczko, P. Lewandowski I, Ruda, Wolak (34 P. Lewandowski II), Graczyk
BŁĘKITNI: Dzikowski — Gromek, Czuk, Ziemianowicz, Romejko (60 Kobierski), Podgórski, Kulesz, Duran, Różowicz, Kurywczak (85 Krajewski), Kogut

* Olimpia II Elbląg — Pisa Primavera Barczewo 2:2 (1:1)

1:0 — Mączkowski (22), 1:1 — Zawalich (44), 2:1 — Wieliczko (62), 2:2 — Skindel (86)
OLIMPIA II Rutkowski — Mączkowski (55 Kazimierowski), Sarnowski, Biel (80 Kondratowicz), Olewnik (72 Mazurek), Filipczyk (46 Wieliczko), Ziewiec, Bucio, Wierzba, Kordykiewicz, Milanowski
PISA: Piotrowski —Shimakura, Galik (80 Buchholz) Zawalich, Niestępski, Paprocki, Krzywicki, Wytrykowski, Kowszun (70 Burcewicz), Bruchalski (65 Skindel), Rutka (42 Kostrubski)

W spotkaniu tym z szerokiej kadry pierwszego zespołu Olimpii wystąpili: Paweł Rutkowski, Łukasz Sarnowski, Eryk Filipczyk, Oskar Kordykiewicz, Dawid Wierzba i Mariusz Bucio.

* Jeziorak Iława - Mazur Ełk 2:0 (1:0)

Więcej o 3. kolejce w poniedziałkowej Gazecie Olsztyńskiej i Dzienniku Elbląskim