Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Warmia z energią zaczyna nowy etap

2019-08-19 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-18 20:08:51)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Warmia Energa wróciła z tygodniowego obozu w Rynie, gdzie olsztyński zespół ciężko trenował przed pierwszoligowym sezonem. Teraz ma być lżej, a 24 sierpnia drużyna Jarosława Knopika rozegra pierwsze spotkanie sparingowe.

Warmiacy od wielu lat tradycyjnie do sezonu przygotowują się w Rynie. - Mieliśmy tam znakomite warunki do pracy - mówi trener Jarosław Knopik. - Hotel, wyżywienie i miejsce do treningu były rewelacyjne. Byłem w szoku, że tak perfekcyjnie zostaliśmy ugoszczeni, a swoją dyspozycją zaskoczyli mnie też zawodnicy. Widać, że wszystko, co było rozpisane, zostało zrealizowane.
W Rynie zespół bardzo wiele pracował z piłkami, było też dużo pracy nad techniką indywidualną. Drużyna przećwiczyła wiele wariantów gry w obronie i ataku, które teraz będzie doskonalić na treningach w hali Urania.

- Było też dużo teorii na temat filozofii gry - wyjaśnia trener Warmii Energi. - Zależało nam także na adaptacji nowych zawodników, więc był też czas na integrację. Wróciliśmy do Olsztyna zadowoli z wykonanej pracy. A w poniedziałek wchodzimy w kolejny etap przygotowań. Teraz będziemy skupiać się na detalach i rozgrywać sparingi.

Przypomnijmy, że w drużynie Warmii Energa przed sezonem doszło do wielu zmian kadrowych. Olsztyński pierwszoligowiec był bardzo aktywny na rynku transferowym w przerwie letniej. Do zespołu Jarosława Knopika dołączyło sześciu nowych zawodników: Dawid Mięsopust (ASPR Zawadzkie), Miłosz Rupp (Wisła II Płock), Maciej Fabianowicz (Orlen Wisła Płock/Wisła II Płock - wypożyczenie), Daniel Makowski (MMTS Kwidzyn), Filip Wadowski (MMTS Kwidzyn - wypożyczenie) oraz Jakub Zemełka (Wybrzeże Gdańsk).
Natomiast w barwach Warmii nie zobaczymy już Radosława Dzieniszewskiego, który z powodów prywatnych musiał rozwiązać kontrakt i znalazł miejsce w Szczypiorniaku Olsztyn. Poza tym bramkarz Mateusz Gawryś znalazł zatrudnienie w Pogoni Szczecin, a z gry w piłkę ręczną zrezygnowali Łukasz Kozakiewicz i Victor Olewniczak.
Pierwsza okazja do zobaczenia nowych zawodników w akcji nadarzy się 24 sierpnia podczas turnieju w Uranii. W półfinale olsztynianie zagrają z SPR USAR Kwidzyn, a w drugiej parze Meble Wójcik Elbląg zmierzą się z KPR Legionowo.
EMIL MARECKI

Warmia Energa
* Bramkarze: Kacper Kłodziński, Jakub Pikura, Daniel Makowski
* Rozgrywający: Bartosz Idzikowski, Wojciech Golks, Marcin Malewski, Paweł Deptuła, Marek Starzec, Miłosz Rupp, Sebastian Koledziński
* Skrzydłowi: Mateusz Kopyciński, Tomasz Pasymowski, Michał Sikorski, Mateusz Kosmala, Dawid Mięsopust, Maciej Fabianowicz
* Kołowi: Piotr Dzido, Szymon Hegier, Filip Wadowski, Jakub Zemełka

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB