Sokół wygrywa i leci w górę trzecioligowej tabeli

2019-08-15 13:00:00(ost. akt: 2019-08-15 13:38:31)
Znicz podzielił się punktami ze Świtem

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Sokół Ostróda wywiązał się z roli faworyta w meczu z KS Wasilków, wygrywając na Podlasiu 2:0. Remisami zakończyły się mecze Znicza Biała Piska oraz Kaczkana Huraganu Morąg, natomiast pierwszej porażki doznała Concordia.
* KS Wasilków – Sokół Ostróda 0:2 (0:1)
0:1 – Chwastek (14), 0:2 – Kubicki (48)
SOKÓŁ: Leszczyński – Brzuzy, Otręba, Wicki, Żwir, Chwastek (69 Łyszyk), Kołc, Wasiluk (60 Tomkiewicz), Rynkowski, Kubicki (87 Wojciechowski) – Hirsz (67 Okuniewicz)

Sokół pojechał na mecz z beniaminkiem z Podlasia w roli zdecydowanego faworyta i spełnił oczekiwania bez zarzutów. Ostródzianie po zwycięstwie z Lechią nabrali pewności siebie i w środę poszli za ciosem. Znów odnieśli dwubramkową wygraną, a zdobyte punkty pozwoliły im awansował w tabeli. Sokół traci już tylko jedno oczk do prowadzącego trio, zajmując 5. miejsce.

* Znicz Biała Piska – Świt Nowy Dwór Maz. 1:1 (0:0)
0:1 – Drwęcki (72), 1:1 – Furman (89 karny)
ZNICZ: Radzikowski – Romachów (65 Jambrzycki), Dzienis, Maliszewski, M. Kossyk (82 Guzik), Gondek, Furman, Kosiński, Fiedorowicz (46 Ruszczyk), Giełażyn (73 P. Kossyk), Famulak

Znicz przekonał się, że dwa zwycięstwa Świtu i pozycja lidera na początku zmagań sezonu III ligi nie były efektem przypadku. Zespół spod Warszawy pokazał w środę w Białej Piskiej dojrzały futbol, konstruował groźne akcje, a w odniesieniu kolejnego zwycięstwa przeszkodził mu Adam Radzikowski. Bramkarz Znicza już w 7. minucie wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Ciachem, a potem sumiennie pracował na miano gracza meczu.

* Olimpia Zambrów – Concordia Elbląg 4:1 (3:0)
1:0 – Bortniczuk (18), 2:0, 3:0 – Głowicki (21, 31), 3:1 – Lisiecki (51), 4:1 – Zalewski (58)
CONCORDIA: Łakota – Maciążek, Kopeć (46 Szawara), Lewandowski, Bukacki, Danowski, Skierkowski, Pawłowski (65 M. Pelc, 83 P. Pelc), Maciejewski (46 Tomczuk), Lisiecki, Goljasz

Pierwsze wyjazdowe spotkanie Concordii w III lidze zakończyło się niepowodzeniem. Inna sprawa, że urazy wymusiły na trenerze Łukaszu Nadolnym zmiany w składzie. Zabrakło Adama Dudy, Damiana Kozaka i Radosława Lenarta. W wyjściowej jedenastce znalazł się Piotr Goljasz, poza tym zadebiutował 19-letni Cyprian Maciejewski, a po niemal rocznej przerwie spowodowanej kontuzją na boisko powrócił Sebastian Kopeć. Niestety, elblążanie występu w Zambrowie do najlepszych nie zaliczą. Gospodarze rozstrzygnęli spotkanie praktycznie do przerwy, a dwa pierwsze trafienia były efektem indywidualnych błędów zawodników Concordii w wyprowadzeniu piłki.

* Kaczkan Huragan Morąg – Broń Radom 1:1 (0:1)
0:1 - Czarnecki (37), 1:1 - Kołosow (87)
KACZKAN HURAGAN: Lawrenc – Boczko, Paliwoda, Burzyński. Szmydt, Ressel, Łysiak, Maćkowski, Mętlicki (82 Kucznier), Grzybowski (58 Kołosow), Galik (77 Modrzewski)

Mecz stał pod znakiem niewykorzystanych szans z obu stron. Najlepszą okazję zmarnował Piotr Łysiak, który w 29. minucie nie wykorzystał karnego za faul na Pawle Galiku. Górą okazał się bramkarz Broni Jakub Kosiorek. Po chwili doświadczony pomocnik Huraganu próbował się zrehabilitować, ale trafił w poprzeczkę.

Więcej w piątkowej Gazecie Olsztyńskiej i Dzienniku Elbląskim.

* Pozostałe wyniki 3. kolejki: Ruch Wysokie Maz. – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:2, Pogoń Grodzisk Maz. – Pelikan Łowicz 0:5, Lechia Tomaszów Maz. – RKS Radomsko 4:1, Ursus Warszawa – Unia Skierniewice 0:0, Legia II Warszawa – Polonia Warszawa (21.08).
* 4. kolejka, sobota: Concordia - Pogoń (17), Sokół O. - Olimpia (18), Polonia - Kaczkan Huragan (19), Unia - Sokół A. (15), Ursus Warszawa - Legia II (16); niedziela: Pelikan - Znicz (11:15), Świt - Ruch (18), Radomsko - Wasilków (17), Broń - Lechia (16).