Dwa gole w doliczonym czasie

2019-08-15 13:00:00(ost. akt: 2019-08-15 13:34:05)
Przy piłce Paweł Łukasik

W Lubawie Motor zdobył gola dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu, ale i tak nie wygrał, bo dwie minuty później Jeziorak doprowadził do remisu. Kolejne zwycięstwo w forBET IV lidze zaliczyły natomiast rezerwy Stomilu.
* Stomil II Olsztyn - Polonia Lidzbark Warmiński 2:0 (0:0)
1:0 - Landowski (47), 2:0 - Kowalski (68)

Formalnie gospodarzem tego spotkania był Stomil, który skorzystał z możliwości przyjazdu do Lidzbarku Warmińskiego. Natomiast w sobotę na stadionie przy Piłsudskiego 69a odbędzie się mecz inny mecz forBET IV ligi, w którym Warmia Olsztyn w roli gospodarza zagra z rezerwami Stomilu.
W Lidzbarku Warmińskim olsztyński sztab szkoleniowy nie mógł wystawić podobnego składu do tego z wygranego 6:0 meczu z Błękitnymi, bo każdy piłkarz, który zagrał w środę, nie będzie mógł wystąpić w dzisiejszym pierwszoligowym meczu z Odrą Opole (przepis nie dotyczy bramkarzy - red.). Mimo wszystko jedenastka, która wybiegła od pierwszej minuty, była bardzo silna i to olsztyńska drużyna była faworytem w tym starciu.
Do przerwy Polonia umiejętnie się broniła i wyprowadzała groźne ataki. Po jednym ze strzałem Pawła Łukasika fantastyczną obroną popisał się Michał Leszczyński, który w ostatniej akcji przed przerwą obronił także rzut karny wykonywany przez Mateusza Jurczaka.
Po przerwie pretendenci do gry w pierwszym składzie Stomilu wzięli się do roboty i w ciągu 22 minut strzelili dwie bramki. Już minutę po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Karol Landowski, a jedenaście minut później wynik, fantastycznie strzelając podcinką, podwyższył Aleksander Kowalski.
* Czesław Żukowski, trener Polonii: - Niestety, po dobrej inauguracji sezonu tym razem przegraliśmy. Z perspektywy całego spotkania byliśmy jednak zespołem troszeczkę słabszym. Gorzej utrzymywaliśmy się przy piłce, więcej za tą piłką biegaliśmy. Widać, że mecze co trzy dni nam nie służą, bo tak do końca się nie zregenerowaliśmy. Swojej sytuacje też mieliśmy, ale przy stanie 0:0 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Mimo porażki muszę pochwalić swój zespół, bo do końca staraliśmy się odwrócić losy tego spotkania. Cóż, rozegraliśmy dwa spotkania na własnym boisku z czołowymi zespołami IV ligi, mamy trzy punkty i gramy dalej.
* Paweł Głowacki, trener rezerw Stomilu: - Na pewno cieszy drugie zwycięstwo z rzędu i to na ciężkim terenie. Trzeba przyznać, że jechaliśmy tutaj z dużą niepewnością, bo tym razem mogło nam pomóc niewielu zawodników z pierwszego zespołu, który w piątek ma bardzo ciężki mecz w Opolu. Przełomowym momentem był obroniony rzut karny przez Michała Leszczyńskiego, bo potem fajnie weszliśmy weszliśmy w drugą połowę, szybko strzeliliśmy bramkę i lepiej wyglądały nasze kolejne akcje.

* Motor Lubawa - Jeziorak Iława 1:1 (0:0)
1:0 - Kleber (90+1), 1:1 - Ksiuk (90+3)

* Mazur Ełk - MKS Korsze 1:1 (0:0)
1:0 - Dębek (55), 1:1 - Krajewski (62)

* Granica Kętrzyn - Mamry Giżycko 1:1 (1:1)

1:0 - Wołowik (25), 1:1 - Gulbierz (40)

* Mrągowia Mrągowo - Olimpia II Elbląg 3:0 (0:0)
1:0 - Wypniewski (47), 2:0 - Wójcik (57), 3:0 - Skrzęta (73)

* GKS Wikielec - Zatoka Braniewo 3:1 (1:1)

0:1 - (27), 1:1 - (40), 2:1 - (86), 3:1 - (88)

* Błękitni Orneta - Warmia Olsztyn 4:3 (1:1)
1:0 - Podgórski (3), 1:1 - Ogrodowski (40), 2:2 - Różowicz (51), 2:2, 2:3 - Oleszko (55, 65), 3:3, 4:3 - Ziemianowicz (68, 90)

* Tęcza Biskupiec - Pisa Barczewo (21 sierpnia, g. 17)

* 3. kolejka, sobota: Warmia Olsztyn - Stomil II Olsztyn (g. 17, mecz zostanie rozegrany na stadionie OSiR przy al. Piłsudskiego), Zatoka Braniewo - Błękitni Orneta (16), Tęcza Biskupiec - GKS Wikielec (16), Mamry Giżycko - Mrągowia Mrągowo (16), MKS Korsze - Granica Kętrzyn (17), Polonia Lidzbark Warmiński - Motor Lubawa (18); niedziela: Jeziorak Iława - Mazur Ełk (16), Olimpia II Elbląg - Pisa Barczewo (16).