Okręgówka rozpoczęła jesień

2019-08-12 11:00:00(ost. akt: 2019-08-11 20:21:02)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

W pierwszej kolejce rundy jesiennej klasy okręgowej efektowne zwycięstwa odniosły Łyna Sępopol (grupa 1) i GSZS Rybno (grupa 2).
W grupie 1 w Węgorzewie trochę niespodziewane zwycięstwo odnieśli Błękitni, bo przecież nie tak dawno pasymianie ligowy byt uratowali dopiero w barażach. - Niespodziewany, ale tak naprawdę po cichu na ten sukces liczyliśmy - przyznaje Dariusz Lipka, działacz Błękitnych. - Bo w przerwie między sezonami doszło kilku piłkarzy, którzy dodali jakości naszej grze.
Warto wspomnieć, że do Pasymia po rocznej przygodzie z Concordią Elbląg, zakończonej awansem do III ligi, powrócił bramkostrzelny Patrycjusz Malanowski, który ma być grającym szkoleniowcem. Jednak na razie jest w trakcie zdobywania odpowiednich uprawnień, więc oficjalnie zespołem kieruje Michał Żuk.
A wracając do meczu w Węgorzewie, to pierwszą bramkę goście zdobyli po ładnej akcji zakończonej niefortunną interwencją obrońcy Vęgorii. - Generalnie odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, chociaż w ostatnich minutach trochę się pogubiliśmy - przyznał Dariusz Lipka.

* Orlęta Reszel - DKS Dobre Miasto 2:2 (1:1)
0:1 - Miszczak (1), 1:1 - Romańczuk (3), 1:2 - Dalecki (55), 2:2 - Romańczuk (79)

* LKS Różnowo - Omulew Wielbark 1:3 (1:2)
1:0 - Stępień (9), 1:1 - Abramczyk (15), 1:2 - Kwiecień (26), 1:3 - Abramczyk (75)

* Vęgoria Węgorzewo - Błękitni Pasym 1:2 (1:1)
0:1 - Mazuro (29 samobójcza), 1:1 - Maliszewski (36), 1:2 - Foruś (56)

* Łyna Sępopol - Victoria Bartoszyce 4:0

* Żagiel Piecki - Czarni Olecko 0:0

* Kłobuk Mikołajki - Rominta Gołdap 2:4 (1:1)
1:0 - Kerzkowski (21), 1:1, 1:2 - Słowicki (22, 50), 1:3, 1:4 - Paszkowski (61, 74), 2:4 - Zacharewicz (77)

16. Victoria 0 0:4

W grupie 2 doszło do kilku niespodzianek. Największa z nich to porażka 0:5 - i to w dodatku na własnym boisku - Kormorana Zwierzewo z GSZS Rybno. Podopieczni trenera Radosława Wasielewskiego, po wzmocnieniu się Radosławem Wolskim oraz Łukaszem Wieteską (obaj Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), już na początku pokazali, że będą się liczyć w rozgrywkach w tym sezonie. Wygrana gości mogła być jeszcze okazalsza, ale od utraty kolejnego gola po strzale Marcina Szatkiewicza miejscowych uratował słupek. Ponadto Kacper Zalewski oraz Łukasz Margalski, mając wyborne sytuacje, nie potrafili wpisać się na listę strzelców. Z bardzo dobrej strony pokazał się beniaminek Barkas Tolkmicko, bo podopieczni trenera Arkadiusza Matza pokonali Olimpię Olsztynek, czwarty zespół ubiegłego sezonu. Drużyna znad Zalewu Wiślanego wygrywała już 2:0. Najpierw Patryk Rafalski, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, skierował piłkę do siatki, a kilka minut później Przemysław Popiołek uderzeniem głową podwyższył rezultat. Po przerwie goście szybko zdobyli kontaktowego gola, mieli też okazję do wyrównania, ale Bartosz Dobroński z pola karnego strzelił niecelnie.
Tym razem nie zawiódł spadkowicz Unia Susz, która na trudnym terenie w Iłowie pokonała tamtejszą Polonie 1:0. Należy też dodać, że piłka po strzale Łukasza Lulińskiego trafiła w poprzeczkę, więc gospodarze mogli mówić o szczęściu. Kolejny beniaminek - Fortuna Gągławki - zremisował z Orłem Janowiec Kościelny. — Ten wynik jest sprawiedliwy i nie krzywdzi żadnej ze stron — skomentował prezes Fortuny Andrzej Prusinowski.

* Kormoran Zwierzewo — GSZS Rybno 0:5 (0:2)
0:1 — Wietecha (24), 0:2 — Dzwonkowski (36), 0:3 — Jabłonowski (64), 0:4 — Rozentalski (71), 0:5 — Szostakiewicz (84)

* Fortuna Gągławki — Orzeł Janowiec Kościelny 1:1 (0:0)
0:1 — Iwanowski (75), 1:1 — Ciarkowski (82)

* Barkas Tolkmicko — Olimpia Olsztynek 2:1 (2:0)
1:0 — Rafalski (21), 2:0 — Popiołek (34), 2:1 — Dec (46)

* Polonia Iłowo — Unia Susz 0:1 (0:0)
0:1 — Hanas (66)

* Grunwald Gierzwałd — Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:1 (0:1)
0:1 — Marcweld (25), 1:1 — Kołakowski (70 karny), 2:1 — Komorowski (78)

* Płomień Turznica — Polonia Pasłęk 3:3 (1:1)
1:0 — Krawczyk (15), 1:1 — Wiernicki (30), 2:1, 3:1 — Sadowski (51, 59), 3:2 — Kuczkowski (63), 3:3 — Konczewski (76)

* Start Nidzica — GKS Stawiguda 0:1 (0:0)
0:1 — Metera (47)

* Tęcza Miłomłyn — Ewingi Zalewo 2:2 (0:0)