Polscy siatkarze rozbili Francuzów

2019-08-10 17:28:55(ost. akt: 2019-08-10 17:39:25)
Vital Heynen

W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk Polacy nie dali Francuzom najmniejszych szans, momentami grając wręcz na kosmicznym poziomie. By pojechać do Tokio, reprezentacja Polski musi wygrać jednego seta w niedzielnym meczu ze Słowenią.
* Polska – Francja 3:0 (21, 19, 20)

Polska: Leon (17), Kubiak (11), Muzaj (9), Bieniek (9), Nowakowski (6), Drzyzga (5), Zatorski (libero) oraz Konarski, Łomacz, Śliwka
Francja: Boyer (9), N’Gapeth (8), Tillie (7), Chinenyeze (7), Le Roux (3), Toniutti, Grebennikov (libero) oraz Le Goff (3), Patry (2), Lyneel (2), Brizard (2), Rossard

Polacy imponowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przyjęcie momentami było perfekcyjne, Drzyzga bardzo dobrze rozrzucał piłki, a Leon, Kubiak i Muzaj zdobywali punkty. Trzeba jeszcze wspomnieć o bloku, który skutecznie Francuzom wybijał siatkówkę z głowy.
Każdy set Polacy wygrywali ostatecznie kilkoma punktami, ale tak naprawdę ich prowadzenie nie było zagrożone. Rywali stać było jedynie na to, by w końcówkach zmniejszyć rozmiary porażki (w drugiej partii biało-czerwoni prowadzili już 21:12).
Po meczu zadowolony z wyniku Wilfredo Leon powiedział: - Jeszcze mija zagrywka nie zawsze była w boisku, ale będzie.

Na zakończenie turnieju w niedzielę Polacy zagrają ze Słowenią. Jeśli wygrają chociaż jednego seta, pojadą na igrzyska do Tokio.