Piątek, 20 września 2019. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Półmaraton to biegowa bajka!

2019-08-10 13:00:00 (ost. akt: 2019-08-10 11:52:56)

Autor zdjęcia: Fot. Zbigniew Woźniak

Zapamiętajmy wszyscy dobrze tę datę i pomyślmy, co możemy wtedy zrobić! Bo 15 września 2019 roku to czas na start w IV Ukiel Olsztyn Półmaratonie lub… idealny moment na kibicowanie śmiałkom, którzy zmierzą się z dystansem 21,1 km!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Urząd Miasta oraz WKR Fan organizują kolejną w tym roku wielką imprezę biegową w stolicy Warmii i Mazur, ale możemy też zaryzykować stwierdzenie, że przygotowują wydarzenie, jakiego nie znajdziemy w innych zakątkach kraju.

Ukiel Olsztyn Półmaraton to bieg wokół największego olsztyńskiego jeziora, to bieganie po zmiennej nawierzchni: po leśnych ścieżkach i traktach spacerowych, po szutrowych duktach, ale też po uliczkach. To trasa z przepięknymi widokami na jezioro Ukiel, wijąca się również w leśnym gąszczu oraz na polanach i wzgórzach nieopodal Łupstychu, ale też rywalizacja zaplanowana tak, aby zawodnicy mieli okazję wiele razy zaprezentować się kibicom zgromadzonym wokół promenad w CRS Ukiel. Jednym słowem – biegowa bajka.

Już w poprzednim sezonie Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, trafnie scharakteryzował to przedsięwzięcie, mówiąc, że tak piękne miasto i takie fantastyczne tereny, jakie znajdują się wokół Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, zasługują na to, żeby właśnie w tym miejscu organizować bieg, do którego zawsze się będzie chciało wracać. A dziś dyrektor Litwiński dodaje:
– Unikatowa trasa crossowego biegu, jakiego nie znajdziemy w innej części kraju, znakomita obsada i zacięta rywalizacja składają się na fantastyczną całość. Tych którzy jeszcze nie spróbowali tego wyjątkowego „biegowego dania”, serdecznie zapraszamy, bo lista startowa już się mocno zapełnia – kończy Jerzy Litwiński.
Bieg odbędzie się w połowie września, a na ponad miesiąc przed tym wydarzeniem na listach startowych znajduje się już blisko 300 osób. A to z kolei ważna informacja: dla pierwszych 550 osób zawodników organizatorzy przygotują upominek!

W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat, górnej granicy wieku nie ma! Rywalizacja odbędzie się w 13 kategoriach wiekowych, czołowa trójka w każdej z nich, z podziałem na kobiety i mężczyzn, zostanie uhonorowana premiami pieniężnymi (300, 200 i 100 złotych), najlepsi w kategorii open otrzymają premie w wysokości 500, 400 i 300 złotych oraz nagrody rzeczowe.

A każdy, kto pokona trasę i własne słabości, otrzyma pamiątkowy medal. Warto dodać, że wrześniowy półmaraton ma także tradycyjnie ścieżkę charytatywną – biegacze mogą wesprzeć olsztyńską Fundację Przyszłość dla Dzieci.
W poprzednim roku w biegu głównym wystartowało 430 osób, a 170 w rywalizacjach Mini Ukiel, czyli licznych biegach towarzyszących i dziecięcych! W kategorii open triumfował wtedy Wojciech Kopeć z Olsztynka, natomiast najlepszą wśród kobiet była Magdalena Trzeciak z Olsztyna!

IV Ukiel Olsztyn Półmaraton zakończy sezon biegowy w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Wszystko się zaczęło od kwietniowego Biegu Jakubowego, w maju w kompleksie CRS Ukiel odbył się bieg 10K Run Series, czyli impreza towarzysząca Pucharowi Europy w triathlonie, a w czerwcu zorganizowano inauguracyjny I Olsztyński Bieg Świętojański o Puchar Renault Alcar. Ukiel Półmaraton wchodzi także w skład akcji Olsztyn Biega.
xyz

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB