Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Oby tylko wszystkim zdrowie dopisało

2019-08-07 10:00:00 (ost. akt: 2019-08-07 10:13:14)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Warmia Energa Olsztyn rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu I ligi. W poniedziałek w sali V LO trener Jarosław Knopik miał do dyspozycji 20 piłkarzy ręcznych, a już dzisiaj drużyna wyjeżdża na obóz przygotowawczy do Rynu.

Olsztyński pierwszoligowiec był bardzo aktywny na rynku transferowym w przerwie letniej. W efekcie do zespołu Jarosława Knopika dołączyło sześciu nowych zawodników: Dawid Mięsopust (ASPR Zawadzkie), Miłosz Rupp (Wisła II Płock), Maciej Fabianowicz (Wisła II Płock - wypożyczenie), Daniel Makowski (MMTS Kwidzyn), Filip Wadowski (MMTS Kwidzyn - wypożyczenie) oraz Jakub Zemełka (Wybrzeże Gdańsk).

Jak już informowaliśmy, w nowym sezonie w barwach Warmii nie zobaczymy Radosława Dzieniszewskiego, który z powodów prywatnych musiał rozwiązać kontrakt i znalazł miejsce w drugoligowym Szczypiorniaku Olsztyn. Poza tym doceniono dobrą postawę na bramce Mateusza Gawrysia, który w efekcie znalazł zatrudnienie w superligowej Pogoni Szczecin. Natomiast z gry w piłkę ręczną zrezygnowali Łukasz Kozakiewicz oraz Victor Olewniczak.

- Kadra jest dopięta - mówi Jarosław Knopik. - Mieliśmy mieć osiemnastu zawodników, ale ostatecznie będzie dwudziestu. Jestem zadowolony, bo potrzebna była nam większa liczba szczypiornistów. Mamy fajną ekipę, która chce pracować i się rozwijać. Z uśmiechem na twarzy i ze spokojem rozpoczęliśmy przygotowania. Oby tylko nam zdrowie dopisało, a wtedy będzie dobrze.

Pierwsze zajęcia miały charakter organizacyjny, ale zawodnicy mieli także styczność z piłkami. - To było wprowadzenie do właściwych zajęć podczas obozu - wyjaśnia trener Knopik. - W środę wyjeżdżamy do Rynu na obóz (7-14 sierpnia - red.). Tam będziemy trenować dwa razy dziennie w siłowni oraz w hali. Po obozie chłopaki dostaną chwilę oddechu, a potem wracamy do treningów.
Okres przygotowawczy to także wzmożony czas sparingów. Pierwszy turniej odbędzie się w hali Urania 24 sierpnia, następnie olsztynianie pojadą do Elbląga oraz do Legionowa. Przed pierwszym ligowym spotkanie Jarosław Knopik jest umówiony na sparing z Jeziorakiem Iława. Przypominamy, że na inaugurację sezonu Warmia Energa zagra pod koniec września z Nielbą Wągrowiec.

Do zmian w Warmii Energa Olsztyn doszło także na szczeblu organizacyjnym. Leszka Dublaszewskiego (przeszedł do Szczypiorniaka) na stanowisku dyrektora klubu zastąpiła Karolina Jabłońska, która ostatnio pracowała jako kierownik zespołu. Natomiast Marcin Malewski oprócz gry w drużynie pełni także funkcję dyrektora ds. sportowych, poza tym w pracę zarządu mocniej zaangażował się były zawodnik Warmii Jacek Zyśk.
EMIL MARECKI
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB