Lech przed Pogonią i Śląskiem

2019-08-04 19:30:32(ost. akt: 2019-08-04 19:33:12)
W 3. kolejce PKO Ekstraklasy spod topora uciekło Zagłębie, które na swoim stadionie do 70. minuty przegrywało z Jagiellonią, ale w ostatnich 20 minutach lubinianie zdołali doprowadzić do remisu.
W pozostałych piątkowo-sobotnich meczach gospodarze też nie triumfowali (remis Arki i porażki ŁKS oraz Rakowa). Chociaż w przypadku Rakowa słowo „gospodarz” jest trochę na wyrost, bo ze względu na remont stadionu w Częstochowie beniaminek swoje mecze rozgrywa w Bełchatowie.
Warto zauważyć, że dla łodzian gola zdobył Dani Ramirez, były piłkarz pierwszoligowego Stomilu Olsztyn.

Niestety, dwa niedzielne mecze rozczarowały, bo ani w Warszawie, ani w Gliwicach kibice nie doczekali się goli.

* Arka Gdynia - Korona Kielce 1:1 (0:1)
0:1 - Żubrowski (18), 1:1 - Deja (51); widzów: 7345

* ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2 (1:2)
0:1 - Amaral (4), 1:1 - Ramírez (32), 1:2 - Jevtić (34); widzów: 5452

* Raków Częstochowa - Cracovia Kraków 1:3 (1:2)
0:1 - Hanca (8), 1:1 - Forbes (19), 1:2 - Lopes (45), 1:3 - Râpă (56); widzów: 3167

* Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)
0:1 - Klimala (39), 0:2 - Imaz (66), 1:2 - Szysz (70), 2:2 - Poręba (78); widzów: 4003

* Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)
0:1 - Sobiech (12), 0:2 - Wolski (74), 1:2 - Furman (84)

* Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0

* Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0

* Wisła Kraków - Górnik Zabrze (poniedziałek, g. 18)