Kubica znowu ostatni

2019-08-04 18:13:03(ost. akt: 2019-08-04 18:15:14)
Lewis Hamilton zwyciężył w Grand Prix Węgier Formuły 1 po tym, jak fantastycznie wykorzystał strategię dwóch postojów. Drugiego cudu tym razem nie było, więc Robert Kubica przyjechał na końcu stawki.
Max Verstappen, zdobywca pole position, na pierwszym miejscu jechał przez 67 (z 70 okrążeń), ale w końcówce miał już tak zużyte opony, że nie był w stanie obronić się przed atakiem Hamiltona, który tym samym odniósł już siódme zwycięstwo na Hungaroringu (a 81. w karierze). Trzeci linię mety minął Sebastian Vettel.

Niestety, nie był udany wyścig dla Roberta Kubicy, który zakończył wyścig na ostatnim 19. miejscu. Tym razem była słoneczna pogoda, więc jego powolny Williams był bez szans w walce z szybkimi bolidami rywali. A szkoda, bo na węgierskim torze zjawiło się około 50 tysięcy Polaków, którzy liczyli na powtórkę cudu z Grand Prix Niemiec, gdy rywale seryjnie wypadali z toru, a dwie Alfy Romeo zostały ukarane doliczeniem 30 sekund, w efekcie Polak zajął 10. miejsce i zdobył pierwszy punkt. Inna sprawa, że już niedługo ten punkt może stracić, bowiem włoski team złożył odwołanie.

* Klasyfikacja MŚ kierowców: 1. Lewis Hamilton (Mercedes) 250; 2. Valtteri Bottas (Mercedes) 188; 3. Max Verstappen (Red Bull) 181.
* Klasyfikacja MŚ konstruktorów: 1. Mercedes 438; 2. Ferrari 288; 3. Red Bull Racing Honda 244; 4. McLaren Renault 82; 5. Scuderia Toro Rosso Honda 43.