Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W OLSZTYNIE

2019-07-29 11:34:52 (ost. akt: 2019-07-29 11:39:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Kolwalski

W samym środku wakacji Cezary Zamana wraz z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem zaprosili kolarzy do sportowej rywalizacji. Przygotowane trasy przypominały wakacje all inclusive: było na nich wszystko, czego trzeba do maksymalnej frajdy.

Olsztyński przystanek Mazovii to ciąg dalszy warmińsko-mazurskiej wycieczki, jaką cykl ten urządził sobie w lipcu oraz sierpniu. Wybór Cezarego Zamany nie mógł być lepszy. Począwszy od miejsca ulokowania tuż nad jeziorem Ukiel bazy zawodów, a na wypełnionych po ostatni kilometr terenowymi atrakcjami czterech trasach kończąc, maraton w stolicy Warmii i Mazur musiał się podobać każdemu.

Najwięcej powodów do zadowolenia mieli ci, którzy w ostatnią lipcową niedzielę wskoczyli na rowerowe siodełko, wpięli buty w zatrzaski i pognali na ścieżki starannie wytyczone przez dyrektora sportowego Mazovii Cezarego Zamanę. Tamtejsze lasy ugościły ich niczym pięciogwiazdkowe hotele: z szeroko otwartymi single trackami, mnogością podjazdów i kuszącymi, wijącymi się ścieżkami. Punktem kulminacyjnym był oczywiście odcinek specjalny Continental, gdzie każdy ze sportowych gości wizytujących tego dnia Warmię i Mazury mógł wykręcić najlepszy wynik, by do bagażu powrotnego dorzucić cenne nagrody od Continental Polska.

Rozpędzone siłą mięśni rowery pędziły do mety także po to, by jak najlepiej zapunktować w klasyfikacji regionalnej Warmia i Mazury Continental MTB Cup. To pierwsza z dwóch odsłon tego pucharu (finał 15 sierpnia w Ełku), w którym na zwycięzców czekają atrakcyjne upominki.

Ale i tak najważniejsza była rywalizacja o triumf w klasyfikacji generalnej maratonu. Mimo komfortowych warunków, porównywalnych jedynie z tym, co mogą zaoferować ekskluzywne kurorty, kolarze nie leniuchowali. Cieknące z nich ciurkiem krople potu mogłyby spokojnie zasolić Ukiel, największe olsztyńskie jezioro.

Spośród reprezentantów Olsztyna i okolic, najwięcej dał z siebie Jarosław Wołosiuk (Cryospace Olsztyn), który nie tylko został najszybszym mieszkańcem Olsztyna na dystansie Pro, ale także triumfował w całych zawodach. Na dystansie ½ Pro prestiżowy tytuł najlepszego mieszkańca trafił do Marty Raszkiewicz (Centrum Rowerowe Olsztyn Team) oraz Wojciecha Kroma (Cryospace Olsztyn). Na dystansie Fit najszybsi okazali się Małgorzata Turalska (Akademia Kolarstwa Olsztyn) oraz Tomasz Kolman, a na dystansie Hobby – Julia Kwaterkiewicz i Mikołaj Dawid (Akademia Kolarstwa Olsztyn).

Bardzo dużo radości miały także dzieci. Licznie odpowiedziały na zaproszenie Rybki MiniMini i wystartowały w darmowych zawodach z udziałem tej popularnej z telewizji postaci. Najmłodsi ścigali się na bezpiecznych ścieżkach, przy głośnym dopingu rodziców oraz opiekunów. Wszyscy zawodnicy wrócili do domu z pamiątkowymi dyplomami.

- Nie opuszczamy północy Polski. 15 sierpnia maratonem w Ełku rozpoczynamy nie tylko długi rowerowy weekend, ale i najbardziej wakacyjną etapówkę MTB, czyli Gwiazdę Północy – zapowiada Cezary Zamana, który swoją kolarską przygodę rozpoczął właśnie w tym mieście. - Z Ełku przenosimy się do Starych Juch i Prostek, wszędzie tam ciesząc się jazdą w towarzystwie jezior oraz szumiących borów.

W organizację maratonu zaangażował się już tradycyjnie olsztyński magistrat. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz objął wydarzenie swoim honorowym patronatem, a olsztyński Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnił położone nad jeziorem Ukiel Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego. Zorganizowano tam biuro zawodów i całe miasteczko rowerowe. Dzięki gościnności Nadleśnictwa Kudypy możliwe było poprowadzenie tras najbardziej malowniczymi okolicami Olsztyna.

Wyniki
Pro Kobiety, kat. Open
1. Luboińska Urszula, Trezado Wolfpack, 03:27:19
2. Kleczaj Barbara, GO Sport Scrapper Team, 03:31:58
3. Różycka Katarzyna, GO Sport Scrapper Team, 03:34:44

Pro Mężczyźni, kat. Open
1. Borowicz Bartek, COZMOBIKE TEAM, 02:39:47
2. Perkowski Damian,nPT Mazury Team Ełk, 02:39:48
3. Sobczak Bartosz, EROE RACING CLUB, 02:49:15

½Pro Kobiety, kat. Open
1. Kołatka Anna, Cryospace Olsztyn, 01:58:13
2. Lutecka Małgorzata, IFON KolarzKlub, 02:00:15
3. Ostrowska Anna, T4B team, 02:04:02

½Pro Mężczyźni, kat. Open
1. Marchlewski Marcin, KOMOBIKE SCOTT, 01:41:35
2. Grędziński Bartosz, Kross Staff Team, 01:42:53
3. Wyżlic Michał, KOMOBIKE SCOTT, 01:43:01

Fit Kobiety, kat. Open
1. Dykalska Martyna, cykliści rypin, 00:54:37
2. Olszewska Marta, GROMADA WŁÓCZĘGÓW-28TDH Toruńska Drużyna Harcerzy, 00:54:53
3. Płońska Aneta, Alltop STAG Team, 00:55:11

Fit Mężczyźni, kat. Open
1. Lech Michał, AM Cycling Team, 00:42:52
2. Siemiaszko Dariusz, Dobry Kurs, 00:42:53
3. Taraszkiewicz Kacper, MSR Mrągowo, 00:42:54


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB