Olimpia gromi w Elblągu i jest liderem II ligi!

2019-07-28 21:12:07(ost. akt: 2019-07-29 02:06:10)
Olimpia Elbląg zaczęła sezon z wysokiego C: wygrywając aż 4:0 z rezerwami Lecha Poznań

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Piłkarze elbląskiej Olimpii zanotowali wymarzony początek sezonu w II lidze. W niedzielny wieczór zespół trenera Adama Noconia rozgromił u siebie rezerwy Lecha Poznań i został pierwszym liderem rozgrywek!
* Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 4:0 (2:0)
1:0
– Michał Kuczałek (1), 2:0 – Oskar Ryk (45), 3:0 – Michał Kuczałek (64), 4:0 – Damian Szuprytowski (82)

OLIMPIA: Sebastian Madejski – Tomasz Sedlewski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Michał Balewski (87 Eryk Filipczyk) – Cezary Demianiuk, Michał Kuczałek, Klaudiusz Krasa (79 Bruno Żołądź), Ołeksij Prytulak (43 Oskar Ryk), Damian Szuprytowski – Michał Miller (84 Przemysław Brychlik)
LECH II: Karol Szymański – Jakub Pawlicki, Tomasz Dejewski (62 Filip Nawrocki), Wiktor Pleśnierowicz, Grzegorz Wojtkowiak – Paweł Tupaj (73 Eryk Kryg), Jakub Moder, Mateusz Skrzypczak, Bartosz Bartkowiak (73 Kacper Janiak), Jakub Kamiński – Filip Szymczak (81 Jakub Karbownik)
Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk); żółte kartki: Miller, Ryk, Wenger (Olimpia), Moder, Tupaj, Pleśnierowicz, Pawlicki, Skrzypczak (Lech II).

Olimpia Elbląg, która wiosną cudem utrzymała się w II lidze (dzięki zwycięskiej bramce w Toruniu, która padła w... 93. minucie gry!), w niedzielę z przytupem rozpoczęła sezon 2019/2020. Już pierwsza akcja meczu przyniosła powodzenie, bo po rzucie rożnym Michał Kuczałek pokonał bramkarza gości. Ekipa Rafała Ulatowskiego drugiego gola dostała "do szatni": tym razem Oskar Ryk, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, zakończył mocnym strzałem akcję Cezarego Demianiuka.

W drugiej połowie Kuczałek po raz drugi wykorzystał swoje warunki fizyczne i przymierzył głową nie do obrony, a wynik na 4:0 ustalił Damian Szuprytowski, któy w 82. min popisał się efektownym rajdem zapoczątkowanym jeszcze na własnej połowie. Grzegorz Wojtkowiak (24-krotny reprezentant Polski) i jego młodsi koledzy z drużyny rezerw Lecha byli najbliżsi szczęścia zaraz po przerwie, ale dobrze broniącego Sebastiana Madejskiego "wyręczyła" wtedy poprzeczka.

W najbliższą sobotę Olimpia podejmie w Elblągu kolejnego beniaminka, tym razem z Polkowic (g. 19).

* Inne mecze 1. kolejki: Górnik Polkowice – Błękitni Stargard 1:2 (0:2), Elana Toruń – Bytovia Bytów 2:1 (0:0), Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 3:2 (1:0), Garbarnia Kraków – Górnik Łęczna 0:1 (0:1), Stal Stalowa Wola – Resovia Rzeszów 1:3 (0:2), Legionovia Legionowo – Skra Częstochowa 2:0 (1:0), Gryf Wejherowo – Widzew Łódź 1:2 (0:0), GKS Katowice – Znicz Pruszków 1:3 (0:3).