środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Nowy Stomil powiększa swoje szeregi

2019-07-22 11:49:43 (ost. akt: 2019-07-22 12:02:37)
Remigiusz Lembowicz, doradca i pełnomocnik zarządu d.s. sportowych w Stomilu Olsztyn

Remigiusz Lembowicz, doradca i pełnomocnik zarządu d.s. sportowych w Stomilu Olsztyn

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

W poniedziałek oficjalnie do nowego Stomilu dołączył Remigiusz Lembowicz, który będzie pełnił w olsztyńskim klubie rolę doradcy i pełnomocnika zarządu do spraw sportowych, wspierając sztab trenerski oraz pomagając mu osiągnąć wytyczone cele sportowe.

Podpisanie umowy z Remigiuszem Lembowiczem jest "tylko" sformalizowaniem już istniejącej współpracy, która pomogła Stomilowi utrzymać się w Fortuna 1. Lidze oraz budować kadrę na zbliżający się sezon 2019/2020. Lembowicz pojawił się w nowym Stomilu w lutym tego roku, jako doradca Michała Brańskiego. Wspierał zarząd i sztab szkoleniowy w zakontraktowaniu przed rundą rewanżową (w ciągu rekordowych 48 godzin!) sporej grupy zawodników, co miało kluczowe znaczenie w procesie pilnego stworzenia podwalin pod utrzymanie zespołu w lidze. Ścisle współpracując z nowym właścicielem klubu i sztabem trenerskim, 41-letni Lembowicz stworzył też podstawy długofalowej polityki kadrowej, a także uczestniczył w procesie selekcji, negocjacji i pozyskiwania zawodników do kadry na nadchodzący sezon.

Remigiusz Lembowicz przez ostatnie lata pracował w agencji menedżerskiej wraz z Marcinem Matuszewskim, wspólnie wynajdując i sprowadzając do Polski m.in. późniejszego króla strzelców Ekstraklasy Igora Angulo czy Daniego Ramireza, jednego z najlepszych zawodników I ligi w poprzednim sezonie.

– Cieszę się, że już oficjalnie nasz klub wzmacnia osoba, która nie tylko współtworzyła i podziela naszą długofalową wizję rozwoju, ale także rozumie cele krótkoterminowe. Te fakty były kluczowe, że spośród kilku kandydatur zdecydowałem się – wraz z prezesem Jurgą – powierzyć tę funkcji sprawdzonej osobie, która zna nowy Stomil od podszewki. To twardy negocjator, który będzie trzymał w ryzach nasz budżet transferowy, a także – we współpracy z zarządem, sztabem szkoleniowym oraz ze mną – pomoże w rozwoju Stomilu. Nasza dotychczasowa współpraca przebiegała bez zarzutu i wraz z zarządem jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie w bliższej i dalszej przyszłości – komentuje właściciel klubu Michał Brański.

W związku z podpisaniem umowy w Stomilu, Lembowicz rezygnuje z działalności menedżerskiej. – Mój wspólnik to zrozumiał. Szansa pracy na stałe dla takiego klubu i uczestnictwa w ekscytującym oraz długofalowym projekcie Michała Brańskiego sprawiła, że nie wahałem się ani sekundy. Cieszę się naturalnie, że nowy właściciel to właśnie mnie obdarzył zaufaniem. Znam rynek transferowy od drugiej strony i będę tę wiedzę wykorzystywał dla naszego klubu. Cieszę się, że udało nam się zbudować ramy budżetowe tak, aby trener Piotr Zajączkowski dostał w letnim oknie transferowym zawodników, o których zabiegał. Pozyskaliśmy również kilku perspektywicznych i utalentowanych piłkarzy, których chcemy rozwinąć i przygotować do wysokich celów sportowych, jakie przyjdą naturalnie wraz z rozwojem nowego Stomilu. Przy okazji dziękuję pracownikom klubu, którzy przez kilka miesięcy dali się poznać jako zgrana drużyna mająca klub w sercu i ciężko dla niego pracująca. Wierzę, że razem ze sztabem i piłkarzami damy naszym kibicom powody do dumy już w tym sezonie – dodaje Remigiusz Lembowicz.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wazeliny #2766721 | 89.228.*.* 24 lip 2019 10:53

  mystrzu, mi to wszystko co obecnie dzieje sie ze Stomilem smierdzi kryminalem, bym sie mylil

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Yo #2766578 | 92.31.*.* 24 lip 2019 00:58

  Ten projekt moze ma szanse na powodzenie,zawsze jechalem po Stomilu jak po burej suce ale fajnie by bylo jakby cos zadzialalo. Zobaczymy jak bedzie,nie ma co sie podniecać

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. GieTek #2766435 | 5.173.*.* 23 lip 2019 16:42

  Kierownictwo się rozrasta.....czarna przyszłość ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. hanusz #2766409 | 85.219.*.* 23 lip 2019 16:05

  To on niewidomy jest? co za głupie niereprezentacyjne zdjęcie, ludzie co to jest?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Stomil Olsztyn #2766237 | 88.156.*.* 23 lip 2019 10:27

  Będzie się działo! Jedyna Duma Warmii i Mazur!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)