środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Kolarze znów powalczyli w krainie country

2019-07-21 20:38:38 (ost. akt: 2019-07-21 20:43:35)
Na brak atrakcji na trasie w Mrągowie uczestnicy mistrzostw Polski w kolarstwie górskim raczej nie mogli narzekać

Na brak atrakcji na trasie w Mrągowie uczestnicy mistrzostw Polski w kolarstwie górskim raczej nie mogli narzekać

Autor zdjęcia: Łukasz Szy

Podczas weekendowych mistrzostw Polski w kolarstwie górskim MTB XCO/XCR w Mrągowie rozdano kilkanaście kompletów medali, a z trasą – w "Wyścigu o Gwiazdę Szeryfa", etapie cyklu Milko Mazury MTB – zmierzyło się też ponad 120 amatorów.

Mrągowo po raz drugi z rzędu gościło najlepszych polskich kolarzy górskich, którzy walczyli o najważniejsze krajowe trofea w sezonie. Na uczestników czekała jednak całkiem inna trasa w porównaniu z zeszłym sezonem, bo rywalizację przeniesiono z Góry Czterech Wiatrów do miasteczka Mrongoville Family Town. Budowniczy trasy wykorzystali wąwóz przepływającej nieopodal rzeki Dajny, dodając dodatkowo sztuczne przeszkody, po to aby rywalizacja o koszulki z orłem na piersi odbyła się w warunkach dostatecznie trudnych jak na rangę imprezy.

Walka o medale mistrzostw Polski rozpoczęła się od rywalizacji sztafet: najpierw na trasę ruszyły dwuosobowe zespoły młodzików i juniorów, a następnie w wyścigu głównym – drużyny składające się z trzech zawodników i jednej zawodniczki.
W kategoriach młodzieżowych najlepiej wypadli zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego, wygrywając z dużą przewagą oba wyścigi. Z kolei w wyścigu seniorów z roli faworyta bez zarzutu wywiązali się kolarze grupy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Rywalizację znakomicie otworzył Bartłomiej Wawak (obrońca tytułu w elicie mężczyzn), a startujący po nim Aleksandra Podgórska, Piotr Kryński i Stanisław Nowak systematycznie powiększali przewagę nad rywalami. Srebrne i brązowe medale padły łupem reprezentantów Warszawskiego Klubu Kolarskiego, którzy na mecie stracili do zwycięzców, odpowiednio, 2.41 i 3.16 min.

Zmagania indywidualne zainaugurowali dzień później juniorzy młodsi, walczący o Puchar Prezesa PZKol, a do wieczora rozegrano łącznie pięć wyścigów w ośmiu kategoriach wiekowych.
– Pierwsze dwie rundy potraktowałam rozgrzewkowo, a potem jechałam swoim tempem – mówiła na mecie Matylda Szczecińska z WKK, która pewnie wygrała wyścig juniorek. – Z boku wyglądało to na bardzo spokojną jazdę, bo miałam dużą przewagę nad rywalkami, ale w takich wyścigach trzeba mieć w sobie dużą motywację, aby od startu do mety dać z siebie wszystko – podkreśliła warszawianka

Tego dnia w Mrągowie wystąpili także amatorzy: każdy chętny mógł sprawdzić się na mistrzowskiej trasie w „Wyścigu o Gwiazdę Szeryfa”, rozgrywanym jako jeden z etapów regionalnego cyklu Milko Mazury MTB. Ostatecznie znalazło się ponad 120 takich chętnych, którzy walczyli na trzech dystansach.

I tak, na najbardziej wymagającym dystansie Pro (21 km) triumfował Jarosław Wołosiuk z Cryospace Olsztyn (1:14.23), który wyprzedził na mecie Pawła Baranka (Airbike.pl/Mrągowo) i Kamila Kuszmidra (Catena Wyszków).

Na odcinku Ekspert z wygranej cieszył się natomiast Patryk Kowalski (Sport Serwis Sandomierz), który trasę o długości 17 km pokonał w czasie 46.09, podczas gdy na niższych stopniach podium stanęli zawodnicy z naszego regionu. Drugi był Paweł Ciunel (Centrum Rowerowe Olsztyn Team), a trzeci – Michał Wróblewski (Szprycha Giżycko). Z kolei w rywalizacji pań zwyciężyła Edyta Kryńska (Dabarti/Pie3cki Team) przed Anną Ostrowską (T4B Bike Team) i Martą Raszkiewicz (Centrum Rowerowe Olsztyn Team).

Na dystansie Hobby (9 km) triumfowali Mariusz Krzywiel z Rowerowego Przymorza Gdynia (30.27) oraz Tatiana Mrowiec z Probarku (54.12). Na podium znaleźli się również: Tomasz Pietrzycki (Sralpe Polska) i Marek Ejzemberg (Xtreme Sport Ostrołęka) oraz Gabriela Janowicz (MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce) i Ewelina Domin z Jakubowa.

Złoci medaliści MP MTB 2019
* Sztafety, młodzicy
: Hanna Martyńska-Mazurkiewicz, Szymon Lachowicz; juniorzy młodsi: Malwina Krzyczkowska, Mateusz Szyszko (wszyscy Warszawski Klub Kolarski); główna mieszana: Aleksandra Podgórska, Bartłomiej Wawak, Piotr Kryński, Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).
* Wyścigi indywidualne, juniorzy: Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) oraz Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski). Masters I: Piotr Sułek (KS Sułek Sport); masters II: Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team); masters III: Jacek Brzózka (MTB Team JBG-2 Cryospace); masters IV: Jan Zozuliński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team); masters kobiety: Marta Garnek (UKS Dream-Bike Bielawa). Cyklosport kobiety: Anna Wajzer (Stowarzyszenie Sengam Sport); mężczyźni: Bartosz Łysak (KKW Nexelo Wałbrzych).

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB