Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Rozbiegany weekend w Wydminach

2019-07-09 16:00:00 (ost. akt: 2019-07-09 16:10:06)

Autor zdjęcia: organizatorzy

Już tylko kilka dni pozostało do IV Półmaratonu Wydminy, czyli niezmiernie klimatycznego mazurskiego biegu w najbardziej rozbieganej wsi w Polsce! Na liście startowej jest już ponad 300 nazwisk z kraju oraz z zagranicy.

W sobotę odbędą się biegi dziecięce oraz bieg i marsz nordic walking Garbata Piątka, natomiast w niedzielę o godzinie 10 na piękną trasę wokół Jeziora Wydmińskiego wyruszą uczestnicy 21-kilometrowego biegu głównego.

- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni frekwencją, bo przecież od poprzedniej edycji naszego półmaratonu minęły już trzy lata - przyznaje Bartłomiej Osior, znany biegacz z Wydmin, a zarazem współorganizator zawodów. - Mimo takiej przerwy już mamy rekord frekwencyjny, bo do Garbatej Piątki zgłosiło się ponad sto, a do półmaratonu ponad dwieście osób.

Każdy półmaratończyk w pakiecie startowym znajdzie koszulkę marki Attiq, a ci, którzy zdecydują się na udział w Garbatej Piątce, otrzymają sportowe opaski na głowę. Poza tym wszyscy biegacze wyjadą z Wydmin z pamiątkowymi medalami, które zostały ręcznie wykonane w jednej z mazurskich pracowni.
Organizatorzy zadbali też o dodatkowe atrakcje - w sobotę o godzinie 21, w ramach Kulturalnej Sfery bez Stopera, na plenerowym ekranie będzie można zobaczyć film „Town of Runners”, opowiadający historię młodej etiopskiej biegaczki.
Honorowy patronat nad imprezą objął wójt gminy Wydminy Radosław Król. Zawody są współfinansowane przez Urząd Marszałkowski oraz Powiat Giżycki.
Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów są na stronie www.maratonwydminy.pl
ARTUR DRYHYNYCZPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB