Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Pamięć o trenerze dalej trwa

2019-07-09 13:00:00 (ost. akt: 2019-07-09 11:15:44)
Kolarska młodzież na starcie

Kolarska młodzież na starcie

Autor zdjęcia: Lech Janka

Ulice Biskupca były w minioną niedzielę areną jubileuszowej, bo już 25. edycji międzynarodowego kryterium kolarskiego. W zawodach, które były jednocześnie 8. Memoriałem Jerzego Kowalskiego, wystartowało ponad 160 uczestników.

W biskupieckiej imprezie rywalizowano w siedmiu kategoriach wiekowych: od dzieci po mastersów, a najliczniejszą grupę uczestników stanowili, oczywiście, reprezentanci Warmii i Mazur. Na starcie stanęło jednak także sporo kolarzy z klubów mazowieckich i kujawsko-pomorskich oraz – jak prawie zawsze w tym kryterium – młodzi Rosjanie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Przygotowań Olimpijskich w Kaliningradzie. Ścigano się na zamkniętej trasie, gdzie pojedyncze okrążenie (o długości 1900 m) przebiegało, też niemal tradycyjnie, ulicami Mickiewicza (start i meta), Przemysłową, Ostrym Kołem, Słowackiego oraz Kryniczną. Zwycięzcami zawodów zostali ci kolarze, którzy zdobyli największą liczbę punktów przydzielanych według zasady: 5, 3, 2 i 1 pkt za czołowe miejsca na co trzecim okrążeniu oraz 2 i 1 na pozostałych.

Kryterium rozpoczęły wyścigi ośmio-, a następnie dziewięcio- i 10-latków na dystansie 500 metrów. Po dzieciach swoje umiejętności zademonstrowali „wózkarze” Smoka Orneta, gdzie nie mogło zabraknąć ikony tego sportu Bogdana Króla, medalisty mistrzostw świata, Europy i Polski oraz wielu światowych maratonów. Tym razem jednak pan Bogdan nie startował, a wystąpił w roli szkoleniowca. Natomiast jako sędzia główny tej imprezy zadebiutował Janusz Szczawiński z Biskupca i spisał się na piątkę. Z kolei spikerem tych zawodów był nie po raz pierwszy sekretarz kolarskiego klubu z Biskupca Narcyz Klik.
— Cieszę się, że kolejny raz nie zawiedli, i to w tak licznych grupach, nasi goście z kraju i zagranicy. 160 startujących to rekord naszego kryterium — podkreślił Narcyz Klik.

Prawie wszystkie wyścigi były bardzo ciekawe i emocjonujące. Podziękowania należą się naszym biskupieckim policjantom i strażakom, którzy jak zwykle wzorowo zabezpieczali trasę wyścigu — dodał.

* Zwycięzcy: dzieci (2011 i młodsi) — Hubert Grab (Biskupiec); dzieci (2009/10) — Maksim Prusenko (Kaliningrad); żaczki — Marija Żurawlewa (Kaliningrad); żacy — Maksim Zgorenko (Kaliningrad); młodziczki — Wiktoria Żuk (PRIM Ełk); młodzicy — Dmitrij Dmitriczenko (Kaliningrad); juniorki młodsze — Iga Wiklińska (Stal Grudziądz); juniorzy młodsi — Michał Żelazowski (W-MKS Olsztyn); juniorzy — Patryk Dąbski (OPTY Grodzisk Mazowiecki); orlicy — Dawid Burczak (CC Etupes, Francja); masters — Andrzej Hawrysz (Cyklon Kętrzyn); parakolarstwo mężczyzn — Cezary Król (Smok Orneta); parakolarstwo kobiet — Katarzyna Zubowicz (Smok).
Lech Janka
l.janka@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kruk #2759805 | 37.47.*.* 9 lip 2019 20:48

    Super impreza poświęcona super człowiekowi

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz