Wielkie emocje bez happy endu

2019-07-05 21:03:13(ost. akt: 2019-07-05 21:36:23)

Autor zdjęcia: G. Trzpil/ZPRP

Po pasjonującym meczu Polacy przegrali z Rosją i nie awansowali do półfinału mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej.
* Rosja - Polska 2:0 (30:22, 19:18)
POLSKA: Zakreta, Fabianowicz, Miedziński, Matyjasik, Pieńczewski, Orłowski, Szczukocki 5, Niedzielak, Rupp 16, Czapliński 10, Wojdak 7, Kowalski 2

Pierwszy set bez historii, chociaż Polacy walczyli ambitnie, jednak przewaga mistrzów świata była bezdyskusyjna. Rosjanie praktycznie nie mylili się w ataku, dopiero w końcówce, gdy wynik był już rozstrzygnięty, jeden z polskich obrońców popisał się efektownym blokiem, a po chwili piłkę zdołał odbić Łukasz Zakreta.

Jednak drugi set ponad 1000 kibiców rozgrzał do czerwoności. Polacy utrzymywali niewielką przewagę (12:10), po czym nastąpił One Man Show z Zakretą w roli głównej. Polak na kilka minut kompletnie zamurował swoją bramkę, niestety, wynik ani drgnął, bo w tym czasie jego koledzy marnowali okazję za okazją.
Kilkanaście sekund przed końcem Rosjanie doprowadzili do remisu 18:18, trener Jarosław Knopik wziął czas, a po powrocie na boisko jego podopieczni mieli 9 sekund na wyprowadzenie decydującego ciosu. Czasu starczyło, jednak po ostatnim rzucie z lewego skrzydła piłka trafiła w słupek! 18:18! W plażowym szczypiorniaku nie ma jednak remisów, więc sędziowie rozpoczynają dogrywkę, w której obowiązuje "złota bramka". Czyli kto pierwszy trafi do siatki, ten wygrywa. Wznowienie wygrywają Polacy i tym razem wyprowadzają atak prawym skrzydłem. Niestety, piłka trafia w bramkarza, w obozie rosyjskim wybucha olbrzymia radość, która okazuje się przedwczesna, bowiem sędziowie odgwizdują rzut karny dla Polski!
Tym razem musi się udać! Musimy zdobyć bramkę, by zremisować 1:1 w setach, a wtedy o końcowym wyniku będą musiały rozstrzygnąć shoot-outy (typowe dla plażówki rzuty karne).

Niestety, rzut karny też marnujemy, po czym akcję wyprowadzają Rosjanie, którzy w ataku już się nie mylą...
Załamani Polacy z zapłakanymi twarzami w dłoniach padli na piasek i długo, bardzo długo, się nie podnosili, nie mogąc uwierzyć, że można było zaprzepaścić taką szansę...