Trzy godziny grania i Polacy lepsi od Włochów!

2019-06-24 02:29:07(ost. akt: 2019-06-24 03:09:55)
Na koniec turnieju w Mediolanie Polacy wygrali po 167 minutach czystej gry (!) z gospodarzami

Trzy mecze, trzy tie-breaki i trzy zwycięstwa - z takim bilansem wyjadą polscy siatkarze z przedostatniego turnieju fazy grupowej Ligi Narodów. Na zakończenie turnieju w Mediolanie drużyna Vitala Heynena wygrała „maraton” z Włochami, pokonując rywali w piątym secie wynikiem... 25:23!
* Włochy – Polska 2:3 (23, -22, 23, -21, -23)
WŁOCHY
: Giannelli (10), Antonov (18), Lavia (14), Pinali (19), Russo (11), Piano (10), Pesaresi (libero) oraz Polo, Cavuto, Spirito, Balaso (libero)
POLSKA: Łomacz (1), Śliwka (21), Kłos (11), Muzaj (26), Bednorz (9), Kochanowski (8), Wojtaszek (libero) oraz Kwolek (6), Kaczmarek (1), Komenda, Szalpuk

Komplet wygranych w Mediolanie (przy jednoczesnej porażce Włochów z Argentyną 1:3) sprawił, że Polska wyrównała liczbę zwycięstw z ekipą Squadry Azzurry. Przed ostatnim weekendem fazy grupowej Polska i Włochy mają więc bilans 8-4, a to oznacza, że jeśli tylko Biało-czerwoni wygrają w swoim ostatnim turnieju o jeden mecz więcej od rywala, to właśnie oni polecą w lipcu do Chicago na turniej Final Six Ligi Narodów. Przypomnijmy: w tabeli najpierw liczy się liczba zwycięstw, a dopiero później liczba punktów oraz kolejne czynniki.

Ten optymistyczny wariant jest całkiem możliwy, zwłaszcza że Polacy kończą fazę grupową spotkaniami z Japonią, Niemcami i Portugalią (w Lipsku), podczas gdy Włochów czeka długi lot do Brasilii oraz twarde boje z Francuzami, Kanadyjczykami i oczywiście z Brazylią. Nasza drużyna najpierw musi więc zrobić swoje w Lipsku, a potem czekać na pomyślne wieści zza Oceanu...

* Inne mecze 12. kolejki: Portugalia - Australia 0:3 (-23, -22, -25), Iran - Francja 0:3 (-18, -24, -21), Argentyna - Serbia 3:0 (17, 23, 18), Kanada - Japonia 3:2 (18, 24, -23, -21, 13), USA - Chiny 3:0 (20, 19, 19), Niemcy - Bułgaria 2:3 (26, 18, -23, -19, -10).