Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Stomil przetestował piłkarzy z niższych lig

2019-06-20 13:00:00 (ost. akt: 2019-06-20 13:09:19)
Artur Bober i Wojciech Figurski

Artur Bober i Wojciech Figurski

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Do treningów Stomilu wraca dopiero w przyszłym tygodniu, ale we wtorek i środę olsztynianie rozegrali mecze kontrolne z reprezentacjami klasy okręgowej i forBet IV ligi.

* Stomil Olsztyn – Okręgówka 2:3 (0:0)
1:0 – zawodnik testowany (56), 1:1 – Policha (58), 1:2 – Karczewski (64), 1:3 – Szczerba (68), 2:3 – Mosakowski (75 k)
OKRĘGÓWKA: Bartosz Dzikowski (Błękitni Orneta)/Adrian Orzeł (Warmia Olsztyn) – Paweł Kapusta (Pisa Barczewo), Maciej Kadziewicz (Victoria Bartoszyce), Kacper Szczerba, Michał Duda (obaj DKS Dobre Miasto), Michał Niedbała (LKS Różnowo), Szymon Lemański (Łyna Sępopol), Sebastian Dzierzkiewicz, Kamil Lullies (obaj Błękitni Orneta), Przemysław Tyryłło (Cresovia Górowo Ił.), Krystian Oleszko, Jakub Brych, Adrian Orzeł (wszyscy Warmia Olsztyn), Hubert Leszczenko, Patryk Policha (obaj Orlęta Reszel), Szymon Dobkowski, Sergey Gurov, Paweł Łukasik, Mateusz Gut, Patryk Kalinowski (wszyscy Polonia Lidzbark Warm.)

W Lidzbarku Warmińskim w zespole pierwszoligowca pojawiło się spore grono piłkarzy testowanych, ale kibice w akcji zobaczyli także Grzegorza Lecha, Janusza Bucholca i Jakuba Mosakowskiego. Dodatkowo skład uzupełniło kilku juniorów Stomilu. Po drugiej stronie barykady występowali zawodnicy, którzy na co dzień grają w klasie okręgowej, ale niektórzy z nich mogą się pochwalić przeszłością w biało-niebieskich barwach (Paweł Łukasik i Kacper Szczerba). Spotkanie, które prowadził sędzia Wojciecha Krztoń, trochę chyba jednak niespodziewanie wygrała okręgówka.

* Stomil Olsztyn – IV liga 5:1 (3:1)
1:0 – zawodnik testowany (12), 1:1 – D. Radomski (31), 2:1, 3:1, 4:1, 5:1 – zawodnicy testowani (40, 41, 70, 89)
IV LIGA: Mateusz Papliński (Granica Kętrzyn) – Mateusz Jajkowski (GKS Wikielec), Karol Kaźmierski, Paweł Sagan, Łukasz Święty, Radosław Galas (wszyscy Jeziorak Iława), Łukasz Swacha (Granica Kętrzyn), Kamil Sternicki, Dawid Radomski, Błażej Radomski, Szymon Winiarski (wszyscy Drwęca Nowe Miasto Lub.); w drugiej połowie zagrali także: Nikodem Zieliński, Kordian Sołtysik, Hubert Rzepkowski (wszyscy Drwęca), Michał Foj (Jeziorak), Marcin Swacha (Granica)

Dzień później drużyna trenera Piotra Zajączkowskiego zagrała podobny mecz w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie ekipę IV ligi poprowadzili Wojciech Figurski (grający trener Jezioraka) oraz Artur Bober (trener Drwęcy).
Zastanawiano się, czy w kadrze IV ligi wystąpi m.in. Patrycjusz Malanowski, król strzelców ostatniego sezonu, ale ostatecznie skład czwartoligowców zdominowali piłkarze Jezioraka i Drwęcy.
PP



Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB