Młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała Włochów!

2019-06-19 23:01:18(ost. akt: 2019-06-19 23:18:29)
W swoim drugim meczu turnieju finałowego mistrzostw Europy U-21 Polacy wygrali z Włochami i są o krok od awansu do półfinału oraz do igrzysk w Tokio!
* Włochy - Polska 0:1 (0:1)
0:1 - Krystian Bielik (40)

Włochy: Alex Meret - Claud Adjapong (81 Nicolò Zaniolo), Gianluca Mancini, Alessandro Bastoni, Federico Dimarco - Nicolò Barella, Rolando Mandragora (57 Sandro Tonali), Lorenzo Pellegrini - Riccardo Orsolini (46 Moise Kean), Patrick Cutrone, Federico Chiesa.

Polska: Kamil Grabara - Karol Fila, Mateusz Wieteska, Paweł Bochniewicz, Kamil Pestka - Filip Jagiełło (55 Konrad Michalak), Krystian Bielik, Patryk Dziczek, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański - Dawid Kownacki (76 Adam Buksa).

Prowadzona przez Czesława Michniewicza młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała drugi mecz z rzędu (wcześniej 3:2 ograła Belgów) i jest liderem grupy A rozgrywanych we Włoszech i San Marino mistrzostw Europy.
Zwycięskiego gola zdobył Krystian Bielik, na co dzień piłkarz Arsenalu Londyn, ale Włosi byli bliscy remisu, bo w pierwszej połowie wyrównującego gola nie uznał sędzia (minimalny spalony), a po przerwie Pellegrini trafił w słupek. Generalnie w drugiej połowie gospodarze osiągnęli dużą przewagę, a Polacy postawili przed bramką autobus i skupili się na obronie korzystnego wyniku.

W drugim środowym meczu grupy A Hiszpania wygrała z Belgią 2:1 (1:1).

22 czerwca o godz. 21 Polacy zagrają w Bolonii z Hiszpanią. Do awansu potrzebują jednego punktu. Do półfinału awansują zwycięzcy grup oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca. Dlatego nasza porażka z Hiszpanią ( i jednoczesne zwycięstwo Włochów z Belgami) sprawią, że liczyć będą się bramki. Aktualnie to polska kadra ma najlepszy bilans bramkowy, więc to ona awansowałaby z drugiego miejsca.

Uczestnicy półfinałów zakwalifikują się do igrzysk w Tokio w 2020 roku. Jeśli jednak wśród półfinalistów znajdzie się Anglia, która nie może zakwalifikować się na igrzyska, to o pozostałe miejsce zostanie rozegrany baraż pomiędzy pozostałymi drużynami z drugich miejsc w grupach.