Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Indykpol AZS, czyli większy budżet oraz wyższe cele

2019-06-18 16:00:00 (ost. akt: 2019-06-18 15:57:35)
Piotr Kulikowski i Mateusz Mika

Piotr Kulikowski i Mateusz Mika

Autor zdjęcia: Artur Dryhynycz

Piotr Kulikowski, prezes firmy Indykpol, podpisał nową - większą o 30 procent - umową sponsorską z olsztyńskim klubem. Przy okazji oficjalnie zaprezentowano Mateusza Mikę, nowego siatkarza Indykpolu AZS Olsztyn.

- Deklaracje o zwiększeniu finansowania z naszej strony padły już wcześniej, dzięki czemu prezes Tomasz Jankowski mógł podpisywać umowy z nowymi siatkarzami, ale dopiero dzisiaj oficjalnie podpisujemy odpowiednie dokumenty - na początku wtorkowej konferencji prasowej powiedział Piotr Kulikowski, szef firmy Indykpol oraz wielki sympatyk i znawca siatkówki. - A że do Olsztyna właśnie przyjechał Mateusz Mika, mam nadzieję, że w najbliższym sezonie będzie to jedna z naszych największych gwiazd, więc postanowiliśmy go oficjalnie zaprezentować jako naszego zawodnika.
Firma Indykpol ma trudne do przecenienia zasługi dla siatkówki w Olsztynie, bo Profesjonalna Liga Siatkówki została założona w 2000 roku i od tego czasu tylko trzy kluby grają w niej bez przerwy. Są to ZAKSA, Jastrzębie i klub z Kortowa, który niedługo rozpocznie 13. sezon bardzo udanej współpracy ze swoim obecnym sponsorem tytularnym.

- Jestem pewien, że tym razem trzynastka nie będzie pechowa, bo wspólnie z szefem Indykpolu uważamy, że w najbliższym sezonie nasz zespół znowu będzie groźny dla wszystkich rywali w PlusLidze - otwarcie zapowiedział Tomasz Jankowski, prezes olsztyńskich siatkarzy.

- Mamy mocny skład, chociaż trzeba szczerze przyznać, że nasi rywale też się powzmacniali. Liga będzie zatem bardzo trudna, tym bardziej że do tego dochodzi jeszcze trudny terminarz. Z uwagi na przyszłoroczne igrzyska w Tokio może się zdarzyć, że będziemy grać w cyklu środa-sobota-środa-sobota. Mimo to jesteśmy dobrej myśli, bo dzięki zwiększonej pomocy finansowej z Indykpolu udało się nam zbudować naprawdę mocny zespół. Warto wspomnieć, że większą pomoc mamy otrzymać także od władz Olsztyna i urzędu marszałkowskiego. Nie są to jeszcze takie pieniądze, jakie dostają piłkarze Stomilu, ale mam nadzieję, że kiedyś i my wsparcia w podobnej wysokości się doczekamy. Reasumując: naszym celem minimum jest awans do fazy play-off, w której tym razem zagra osiem czołowych zespołów - zakończył Tomasz Jankowski.

Po wyjaśnieniu spraw finansowych głos zabrał Mateusz Mika. - Wybrałem Olsztyn, bo wiem, że od kilku sezonów z głową buduje się tu zespół. Poza tym konsultowałem się z Pawłem Woickim, który miał mi wiele ciekawych spraw do wyjaśnienia. Przed podpisaniem kontraktu rozmawiałem też z Michałem Żurkiem. Nie ukrywam, że bardzo mi się podobało to, iż czułem, że obaj bardzo chcą, bym dołączył do zespołu.
ARTUR DRYHYNYCZ

Więcej czytaj w środowej "Gazecie Olsztyńskiej"

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. DJ #2749726 | 94.254.*.* 19 cze 2019 19:22

    Nie wiem skąd ten optymizm. Skład nie powala na kolana, a inne zespoły naprawdę się wzmacniają. Mika Wielka niewidoma. Może się okazać, że znowu pół sezonu będzie leczył kontuzje...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz