Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Tenis w plażowym wydaniu

2019-06-14 16:00:00 (ost. akt: 2019-06-14 16:06:15)
Zbigniew Szymula (OSiR), Jerzy Litwiński (OSiR), prezydent Piotr Grzymowicz, Marta Pawłowska oraz zawodnicy Marcelina Podlińska i Paweł Krupski

Zbigniew Szymula (OSiR), Jerzy Litwiński (OSiR), prezydent Piotr Grzymowicz, Marta Pawłowska oraz zawodnicy Marcelina Podlińska i Paweł Krupski

Autor zdjęcia: Artur Dryhynycz

Podczas weekendu olsztyńską plażę miejską opanują tenisiści, którzy wezmą udział w pierwszym na Warmii i Mazurach plażowym turnieju par. Zapowiadają się emocje, bo zagra aż pięciu zawodników z czołowej pięćdziesiątki na świecie.

- W Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel na piasku gramy już w piłkę nożną, siatkówkę, piłkę ręczną i rugby, a teraz dochodzi tenis, chociaż wtedy, gdy tworzyliśmy naszą infrastrukturę sportową, nie wiedzieliśmy, że taki sport istnieje - na piątkowej konferencji prasowej przyznał Jerzy Litwiński, dyrektor olsztyńskiego OSiR-u. - Ale Ukiel jest tak wszechstronny, że plażowy tenis też znajdzie tu dla siebie miejsce (tenisiści grają na boiskach do siatkówki plażowej, których w CSR Ukiel jest aż 11 - red.).

To, że Olsztyn jest gospodarzem turnieju, w dużej mierze jest zasługą Marceliny Podlińskiej, młodej i utalentowanej olsztyńskiej tenisistki. - Bo to od Marceliny dowiedzieliśmy się, że w Olsztynie jest tak piękne miejsce, które idealnie nadaje się do tenisa plażowego - wyjaśnia Marta Pawłowska, prezes Polskiej Federacji Tenisa Plażowego. - No i udało się nam zorganizować najsilniej w historii obsadzony turniej w Polsce, mało tego, cały czas kontaktują się z nami kolejni zawodnicy, ale lista startowa jest kompletna i nie mamy już możliwości dopisania kolejnych par.
W Olsztynie zostaną zorganizowane dwa oddzielne turnieje, z tym że ważniejsza będzie niedzielna rywalizacja, bowiem poza większą liczbą punktów rankingowych tenisiści powalczą także o nagrody finansowe (w puli jest 3000 dolarów). Zobaczymy w akcji zawodników z czołówki rankingu ITF, a na liście startowej znaleźli się Polacy oraz tenisiści z Niemiec, Rosji, Grecji, Francji, Słowacji, Włoch, Łotwy i... San Marino

- Po raz pierwszy będziemy gościć tenis plażowy, ale jestem pewien, że nie po raz ostatni - powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Nasze Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel bez wątpienia jest znakomitym miejscem dla tej nowej i bardzo interesującej dyscypliny sportowej. Mam nadzieję, że tenis plażowy na stałe już zagości w Olsztynie - zakończył prezydent Grzymowicz.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo możliwe, bowiem rakiety i piłeczki już od poniedziałku będzie można kupić w olsztyńskim Decathlonie.
Podczas weekendu tenisiści opanują plażę, natomiast na jeziorze w tym samym czasie odbędą się regaty o puchar prezydenta Olsztyna w klasie Delphia 24 i Micro. W tej drugiej klasie wystąpi m.in. Przemysław Tarnacki, wielokrotny mistrz świata, więc bez wątpienia warto odwiedzić CSR Ukiel.
ARTUR DRYHYNYCZ

WARTO WIEDZIEĆ
* Rakieta do tenisa plażowego ma krótszą rączkę oraz nie ma naciągu, natomiast piłeczka jest bardzo miękka - takimi piłeczkami dzieci grają w tenisa ziemnego.
* Akcja kończy się wtedy, gdy piłka spadnie na piasek.
* Rywalizuje się do dwóch wygranych setów, ale w poszczególnych gemach nie jest wymagana przewaga - przy remisie 40:40 o wygraniu gema decyduje jedna akcja.

PLAN TURNIEJU
* Sobota g. 9: turniej juniorów, g. 10.30: turniej seniorów, g. 14: turniej mikstów (juniorzy), g. 16: turniej mikstów (seniorzy)
* Niedziela g. 9: turniej juniorów, g. 10.30: turniej seniorów

,Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB