Piątek, 21 czerwca 2019. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Turecka wpadka Francuzów

2019-06-09 18:57:43 (ost. akt: 2019-06-09 19:01:34)

W eliminacjach do przyszłorocznych finałów mistrzostw Europy na uwagę zasługuje wyjazdowa porażka Francuzów z Turkami (0:2) oraz najwyższe w historii zwycięstwo Rosji, która aż 9:0 ograła słabe San Marino.

Olbrzymi niedosyt odczuwają też Norwegowie, bowiem chociaż po 70 minutach u siebie wygrywali 2:0 z Rumunami, to jednak mecz zakończył się remisem, a goście wyrównującą bramkę zdobyli w 90. minucie.

Grupa A: Czechy - Bułgaria 2:1, Czarnogóra - Kosowo 1:1.

GRUPA A
1. Anglia 6 10:1
2. Czechy 3 2:6
3. Kosowo 2 2:2
4. Bułgaria** 2 3:4
5. Czarnogóra** 2 3:7
* 10 czerwca: Bułgaria - Kosowo, Czechy - Czarnogóra **mecz więcej

Grupa B: Litwa - Luksemburg 1:1, Ukraina - Serbia 5:0.

GRUPA B
1. Ukraina** 7 7:1
2. Luksemburg** 4 4:4
3. Portugalia 2 1:1
4. Litwa 1 2:3
5. Serbia 1 1:6
* 10 czerwca: Serbia - Litwa, Ukraina - Luksemburg **mecz więcej

Grupa C: Estonia - Irlandia Północna 1:2, Białoruś - Niemcy 0:2,

GRUPA C
1. Irlandia Płn.** 3 6:2
2. Niemcy 6 5:2
3. Holandia 3 6:3
4. Estonia 0 1:4
5. Białoruś** 0 1:8
* 11 czerwca: Białoruś - Irlandia Północna, Niemcy - Estonia **mecz więcej

Grupa D: Gruzja - Gibraltar 3:0, Dania - Irlandia 1:1.

GRUPA D
1. Irlandia** 7 3:1
2. Szwajcaria 4 5:3
3. Gruzja** 3 3:3
4. Dania 2 4:4
5. Gibraltar 0 0:4
* 10 czerwca: Dania - Gruzja, Irlandia - Gibraltar **mecz więcej

Grupa E: Chorwacja - Walia 2:1, Azerbejdżan - Węgry 1:3.

GRUPA E
1. Węgry** 6 5:4
2. Chorwacja** 6 5:4
3. Walia 3 2:2
4. Słowacja 3 2:1
5. Azerbejdżan 0 2:5
* 11 czerwca: Azerbejdżan - Słowacja, Węgry - Walia **mecz więcej

Grupa F: Wyspy Owcze - Hiszpania 1:4, Norwegia - Rumunia 2:2, Szwecja - Malta 3:0.

GRUPA F
1. Hiszpania 9 8:2
2. Szwecja 7 8:4
3. Rumunia 4 7:5
4. Malta 3 2:6
5. Norwegia 2 6:7
6. W-y Owcze 0 3:10
* 10 czerwca: Wyspy Owcze - Norwegia, Malta - Rumunia, Hiszpania - Szwecja

Grupa G: Łotwa - Izrael 0:3, Austria - Słowenia 1:0

GRUPA G
1. Polska 9 4:0
2. Izrael 7 8:3
3. Macedonia Płn. 4 4:3
4. Austria 3 3:5
5. Słowenia 2 2:3
6. Łotwa 0 1:8
* 10 czerwca (g. 20.45): Macedonia Północna - Austria, Łotwa - Słowenia, Polska - Izrael.

Grupa H: Islandia - Albania 1:0, Mołdawia - Andora 1:0, Turcja - Francja 2:0.

GRUPA H
1. Turcja 9 8:0
2. Francja 6 8:3
3. Islandia 6 3:4
4. Albania 3 3:3
5. Mołdawia 3 2:8
6. Andora 0 0:6
* 11 czerwca: Albania - Mołdawia, Andora - Francja, Islandia - Turcja

Grupa I: Rosja - San Marino 9:0, Belgia - Kazachstan 3:0, Szkocja - Cypr 2:1.

GRUPA I
1. Belgia 9 8:1
2. Rosja 6 14:3
3. Szkocja 6 4:4
4. Cypr 3 6:4
5. Kazachstan 3 3:7
6. San Marino 0 0:16
* 11 czerwca: Kazachstan - San Marino, Belgia - Szkocja, Rosja - Cypr

Grupa J: Armenia - Liechtenstein 3:0, Finlandia - Bośnia i Hercegowina 2:0, Grecja - Włochy 0:3.

GRUPA J
1. Włochy 9 11:0
2. Finlandia 6 4:2
3. Grecja 4 4:5
4. BiH 4 4:5
5. Armenia 3 4:4
6. Liechtenstein 0 0:11
* 11 czerwca: Grecja - Armenia, Włochy - Bośnia i Hercegowina, Liechtenstein - Finlandia


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB