środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Polonia nie zna litości

2019-06-10 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-09 19:24:33)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W 29. kolejce grupy 1 klasy okręgowej Warmia Lidzbark Warmiński, zdecydowanie najlepszy zespół grupy 1, odniosła kolejne efektowne zwycięstwo: tym razem na wyjeździe wygrała 7:1 z Mazurem Wydminy.

* Łyna Sępopol - LKS Różnowo 3:1 (0:0)
1:0 - Pawłowski (64), 1:1 - Rogalski (76), 2:1 - Lemański (77), 3:1 - Warcholak (83)

* Victoria Bartoszyce - Omulew Wielbark 2:1 (1:1)
1:0 - Jodko (9), 1:1 - Kosiński (31), 2:1 - Szymański (56)

* Mazur Wydminy - Polonia Lidzbark Warmiński 1:7 (0:2)
0:1 - Gurov (10), 0:2 - Łukasik (18), 0:3 - Gurov (55), 0:4 - Łukasik (59), 0:5 - Gurov (77), 1:5 - Dawidziuk (80). 1:6 - Gurov (86), 1:7 - Łukasik (87)

* Pisa Barczewo - Cresovia Górowo Ił. 7:3 (3:1)
1:0 - Paprocki (12), 2:0 - Wytrykowski (15), 2:1 - Kurywczak (22), 3:1 - Kowszun (27), 4:1 - Kostrubski (49), 5:1 - Kowszun (56), 6:1 - Nawrocki (81), 6:2 - Staszewski (82), 6:3 - Żagiel (84), 7:3 - Nawrocki (87)

* Wilczek Wilkowo - Pojezierze Prostki 3:0

* DKS Dobre Miasto - Vęgoria Węgorzewo 2:0

* Śniardwy Orzysz - SKS Szczytno 6:0

* Błękitni Pasym - Orlęta Reszel (12 czerwca, godz. 18)

GRUPA 1
1. Polonia 74 95:27
2. Śniardwy 65 68:20
3. Pisa 62 90:36
4. Orlęta* 52 69:29
5. Victoria 43 44:37
6. Dobre Miasto 41 53:49
7. Różnowo 39 47:58
8. Omulew 39 51:47
9. Łyna 38 59:62
10. Vęgoria 32 40:58
11. Błękitni* 31 35:46
12. Wilczek 30 55:76
13. Cresovia 30 53:69
14. Szczytno 27 42:96
15. Pojezierze 23 37:72
16. Mazur 23 39:95
* mecz zaległy

W przedostatniej kolejce w grupie 2 zdobyto aż 54 goli, co jest rekordowym osiągnięciem w tym sezonie. Najwięcej, bo aż 12 bramek zobaczyli kibice w Olsztynku, gdzie Olimpia sprawiła tęgie lanie Dajtkom (9:3). Po trzy gole dla zwycięskiego zespołu zdobyli: Piotr Żórański oraz Bartosz Dobroński.
O jedną bramkę mniej zobaczyli kibice w Ornecie, gdzie Błękitni wygrali 6:5 z Kormoranem, a mogło być jeszcze wyżej, bo piłka po uderzeniu Mateusza Różowicza obiła słupek.
Bardzo zacięty mecz rozegrały Ewingi Zalewo z Płomieniem Turznica. Gospodarze do 77. min grali jak równy z równym i przegrywali tylko 3:4. Mieli nawet szansę na remis, ale Paweł Kamiński nie wykorzystał rzutu karnego. Wykorzystali to goście, którzy zdobyli jeszcze dwa gole i zasłużenie wygrali.
Duże emocje towarzyszyły spotkaniu GKS Stawiguda — Polonia Pasłęk (2:4). Wygrana pasłęczan mogła być okazalsza, ale bramkarz Piotr Łastówka w 90. min z rzutu karnego trafił w słupek. Oba zespoły kończyły spotkanie w uszczuplonych składach: w Polonii czerwoną kartkę za faul w 38. min otrzymał Kamil Czubak, natomiast w GKS boisko musiało opuścić aż trzech zawodników: Dariusz Ślimak (58), Kamil Dekert (63) i Adam Ślimak (90).

* Radomniak Radomno — Kaczkan Huragan II Morąg 1:3 (0:0)
0:1 — Dec (55), 0:2 — Podgórski (59), 0:3 — Dec (68), 1:3 — Jarzębowski (76)

* GKS Stawiguda — Polonia Pasłęk 2:4 (2:1)
0:1 — Essomba (8), 1:1 — Dekert (38 karny), 2:1 — Metera (43), 2:2, 2:3, 2:4 — Kuczkowski (63, 68, 86)

* Ewingi Zalewo — Płomień Turznica 3:6 (1:3)
0:1 — Teliszewski (10), 1:1 — Kamiński (16 karny), 1:2 — Dwużnik (40), 1:3 — Krawczyk (45), 1:4 — Solis (52), 2:4 — Mićko (62 karny), 3:4 — Nowikiewicz (71), 3:5 — Sadowski (78), 3:6 — Dwużnik (82)

* Delfin Rybno — Polonia Markusy 3:2 (1:1)
1:0 — Konicz (28 karny), 1:1 — Lepak (45), 2:1 — Konicz (81), 2:2 — Lepak (90+1), 3:2 — Orzechowski (90+4)

* Olimpia Olsztynek — FC Dajtki Olsztyn 9:3 (4:1)
1:0, 2:0 — Żórański (8, 14), 3:0 — Dobroński (27), 4:0 — Kuraśkiewicz (35), 4:1 — Bajorek (38), 5:1 — Dobroński (48), 6:1 — K. Zawalich (58), 7:1 — Dobroński (65), 8:1 — Żórański (76), 8:2 — Knifka (80), 9:2 — Pechta (83), 9:3 — Kozłowski (85)

* Błękitni Orneta — Kormoran Zwierzewo 6:5 (4:1)
1:0 — Kosobucki (3), 1:1 — Wasiak (17), 2:1, 3:1 — Różowicz (30, 38), 4:1, 5:1— Lillies (45, 50), 5:2, 5:3 — Wasiak (52, 62), 5:4 — P. Śnieżawski (79 karny), 6:4 — Dzierzkiewicz (85 karny), 6:5 — Drozd (90+3)

* Warmia Olsztyn — Start Nidzica 5:2 (1:1)
0:1 — Wawrzyniak (6), 1:1 — Oleszko (21), 2:1 — Janczewski (49), 3:1 — Gendera (59), 4:1 — Oleszko (86), 5:1 — Gorgol (88). 5:2 — Sobotka (90+1)

* Gmina Kozłowo — Orzeł Janowiec Kościelny 0:0

GRUPA 2
1. Warmia 74 99:23
2. Błękitni 66 71:34
3. Huragan 56 64:37
4. Olimpia 54 90:48
5. Delfin 50 83:61
6. Kormoran 49 88:75
7. Polonia P. 49 86:51
8. Start 48 68:55
9. Płomień 37 58:73
10. Orzeł 35 43:47
11. Stawiguda 31 52:77
12. Ewingi 29 52:89
13. Radomniak 29 40:76
14. Kozłowo 26 54:87
15. FC Dajtki 24 48:93
16. Polonia M. 9 26:96

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB