Polscy siatkarze ograli Bułgarów

2019-06-08 16:49:01(ost. akt: 2019-06-08 17:02:34)
Vital Heynen, trener polskiej reprezentacji siatkarzy

Autor zdjęcia: siatka.org/Klaudia Piwowarczyk

Polscy siatkarze odnieśli trzecie zwycięstwo w Lidze Narodów. Podopieczni Vitala Heynena w chińskim Ningbo, chociaż zagrali w mocno odmłodzonym składzie, to jednak w czterech setach pokonali Bułgarię.
* Polska – Bułgaria 3:1 (-22, 19, 25, 20)
Polska
: Drzyzga (2), Bednorz (17), Muzaj (14), Kwolek (11), Bieniek (11), Nowakowski (7), , Zatorski (libero) oraz Konarski (2), Komenda i Huber
Bułgaria: Bratojew G. (6), Penczew R. (14), Uczikow (14), Grozdanow (11), Gocew (6), Skrimow, Karakaszew (libero) oraz Penczew N. (9), Czernokożew (2), Georgiew (1), Bratojew V. (1), Kolew (1) i Seganow

Był to kolejny wyrównany mecz biało-czerwonych, co prawda zaczęło się od przegrania pierwszego seta, ale w kolejnych górą byli już Polacy. Kluczowy był set trzeci, bowiem rywale długo w nim prowadzili, mieli nawet piłkę meczową przy stanie 24:23, ale reprezentanci Polski wyrównali stan seta, po czym dzięki świetnej zagrywce Mateusza Bieńka objęli prowadzenie 26:25 (pierwsze w tej partii!), a decydujący punkt zdobyli po udanym bloku.
Niepowodzenie to zdeprymowało rywali, którzy bardzo słabo weszli w kolejną partię: Polacy wygrywali 3:0, 9:3, 15:8.
Podopieczni Vitala Heynena utrzymali wysoką zaliczkę do końca, wygrywając czwartego seta do 20.
* Inne wyniki: Argentyna - Iran 1:3 (-19, 20, -22, -32), Japonia - Brazylia 0:3 (-22, -19, -21), Chiny - Francja 0:3 (-16, -23, -20), Włochy - Portugalia 3:0 (13, 20, 11).
* Czołówka tabeli: 1. Francja 15; 2. Brazylia 13; 3. Iran 13 (...) 7. Polska 8 (...) 16. Australia 1