Concordia z Pucharem Polski!

2019-06-05 19:26:00(ost. akt: 2019-06-05 19:27:00)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Concordia Elbląg zdobyła Wojewódzki Puchar Polski, w finale ogrywając trzecioligowca z Białej Piskiej.
* Concordia Elbląg - Znicz Biała Piska 5:2 (2:1)
1:0 - Adamiec (17 samob.), 1:1 - Kosiński (40), 2:1 - Tomczuk (45+1), 3:1 - Souza (47 karny), 4:1 - Malanowski (68), 4:2 - Maliszewski (71), 5:2 - Duda (78); czerwona kartka: Maliszewski (75, Znicz, druga żółta)

Finał rozegrano na nowym stadionie w Nowym Mieście Lubawskim, no i trzeba przyznać, że mecz mógł się podobać. Co prawda faworytem był Znicz, solidny trzecioligowiec, ale Concordia też sroce spod ogona nie wypadła - przecież elblążanie już wygrali rozgrywki IV ligi, popisując się znakomitą skutecznością (100 bramek w 28 meczach).
No i o ich skuteczności przekonali się także piłkarze z Białej Piskiej, którzy stracili aż pięć goli, co w obecnym sezonie III ligi zdarzyło się im tylko raz (1:5 z Legionowią).
W 71. min odżyły nadzieje Znicza, bo drugiego gola zdobył Maliszewski, jednak cztery minuty później ten sam zawodnik obejrzał czerwoną kartkę, a po następnych czterech minutach kropkę nad i postawił Duda.
Concordia po raz pierwszy zdobyła Wojewódzki Puchar Polski i jest to jeden z największych sukcesów elbląskiego klubu.