Olsztyńscy żeglarze zostali mistrzami Europy!

2019-06-03 17:59:24(ost. akt: 2019-06-03 18:03:36)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień zdobyli złote, a Waldemar Woźniak brązowy medal podczas mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami, które odbyły się w Gmunden w Austrii.
Na austriackim jeziorze Traunsee obyły się mistrzostwa Starego Kontynentu żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasach Hansa 303 oraz 2.4 mR. Na starcie stanęło ostatecznie 49 żeglarzy z 11 krajów. Impreza miała formułę otwartą, więc mogli w niej startować także żeglarze spoza Europy.

Do rywalizacji przystąpiło troje reprezentantów Polski, którzy ścigali się w klasie Hansa 303, no i spisali się świetnie. Fenomenalnie żeglował Piotr Cichocki (AKS OSW Olsztyn), który wygrał aż dziewięć z dziesięciu wyścigów oraz raz był drugi, dzięki czemu pewnie obronił złoty medal sprzed roku, deklasując resztę stawki. Z kolei na najniższym stopniu podium stanął Waldemar Woźniak (AKS Olsztyn), również powtarzając zeszłoroczny wyczyn. Wicemistrzem Europy został Francuz Edouard Champault, który stracił do Cichockiego aż 26 punktów, a Woźniaka wyprzedził o 10.

Za przykładem kolegów poszła Olga Górnaś-Grudzień (AKS OSW Olsztyn), która także wywalczyła złoty medal. Panie pływały w jednej flocie z mężczyznami i Polka w łącznej klasyfikacji zajęła wysokie ósme miejsce. Na podium stanęły także Austriaczka Marina Perterer i Hiszpanka Violeta del Reino, które straciły do naszej zawodniczki 7 i 23 punkty.