Lakers zakończą na stadionie Stomilu

2019-05-31 12:00:00(ost. akt: 2019-05-31 00:46:52)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Olsztyński AZS UWM Lakers zamknie sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego 1 w wyjątkowym miejscu, bo na stadionie przy Al. Piłsudskiego, gdzie w niedzielę o godz. 13 podejmie wielokrotnych mistrzów Polski z Seahawks Gdynia.
Olsztynian, którzy przegrali swoje trzy ostatnie spotkania w grupie północnej LFA 1, czeka kolejne niezwykle trudne zadanie. Ale zanim o zbliżającej się konfrontacji z Seahawks, warto wrócić na chwilę do ostatniego wyjazdu Jeziorowców, którzy w poprzedniej kolejce ulegli w Poznaniu tamtejszej Armii (21:45).

Początek tamtego spotkania nie wróżył poznanianom łatwego zwycięstwa: pierwsze siedem punktów (z przyłożenia i podwyższenia) zdobyli goście, którzy na identyczną ripostę Armii (7:7) odpowiedzieli tym samym, czym zaczęli ten mecz. Tym razem Andrew Mathews z Lakers świetnie podał do Krzysztofa Bartwickiego, ten zdobył swoje piąte przyłożenie w sezonie, a za moment Rafał Miara nie zmarnował podwyższenia.
Olsztynianie prowadzili więc 14:7, jednak były to miłe złego początki, bo kolejne... 24 punkty zdobyła Armia (!), odskakując na 31:14. Jeszcze w połowie czwartej kwarty Patryk Piechowski, po efektownym samotnym rajdzie (a wcześniej świetnej asyście Mathewsa) i przyłożeniu, poprawił wynik na 21:31, ale na więcej gospodarze już olsztynianom nie pozwolili.

W niedzielę na Jeziorowców czeka jeszcze trudniejszy rywal, bo drudzy w tabeli gdynianie są już pewni udziału w play-offach. Gospodarze będa jednak chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, tym bardziej że swój ostatni mecz fazy zasadniczej rozegrają — wyjątkowo — na stadionie przy Piłsudskiego 69 A (g. 13). Organizatorzy zapraszają kibiców, szykując wiele dodatkowych atrakcji. Wstęp jest wolny!

— Będzie to właściwie Lakers American Day, czyli piknik rodzinny pod honorowym patronatem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza — informuje Bartłomiej Krom, rzecznik prasowy i... zawodnik AZS UWM Olsztyn Lakers.
— Oczywiście, głównym punktem programu będzie nasz mecz, ale na stadionie już od godz. 12 będą czekały na kibiców liczne atrakcje. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają DJ Exo oraz olsztyńska grupa rockowa Traffic Junky, a widzom zaprezentuje się jedna z olsztyńskich szkół tanecznych. Zapraszamy na stadion całe rodziny, zwłaszcza że najmłodsi będą mieli przygotowany park zabaw i rozrywki. Ponadto w przerwie meczu odbędą się liczne konkursy z nagrodami.
Z kolei przy stadionie będzie funkcjonowała strefa gastronomiczna, gdzie pojawią się m.in. food trucki, stoisko z amerykańskimi hot-dogami, goframi, watą cukrową oraz innymi pysznościami — dodaje Bartłomiej Krom.