Piłkarska środa szczęśliwa dla Jezioraka, Wikielca, Motoru i Concordii

2019-05-30 09:02:51(ost. akt: 2019-05-31 00:27:18)
Piotr Chmielewski (przy piłce) za kilka sekund zdobędzie swojego pierwszego gola w meczu Unia Susz - Motor Lubawa

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

W środowej 27. kolejce forBET IV ligi po trzy punkty zapisały na swoje konto m.in. drużyny Jezioraka Iława i GKS Wikielec. Porażki doznała walcząca o utrzymanie Unia Susz, która w derbach powiatu iławskiego uległa Motorowi. Awans do III ligi przypieczętowała natomiast Concordia Elbląg.
Po dwóch sezonach gry w IV lidze, piłkarze Concordii Elbląg – na trzy kolejki przed końcem rozgrywek – przypieczętowali swój awans do III ligi. Kropką nad "i" była wyjazdowa wygrana w 27. kolejce forBET IV ligi z Zatoką Braniewo.

• Zatoka Braniewo – Concordia Elbląg 1:2 (0:1)
0:1
– Malanowski (42), 1:1 – B. Wieliczko (53), 1:2 – M. Pelc (82)
CONCORDIA: Leszczyński – Edil, Szawara, Kuczyński (70 Dąbrowski), P. Pelc (81 Nadolny), Lewandowski (46 Rogoz), Bukacki, Skierkowski (46 Drewek, 87 Piech), Lenart, Malanowski (54 Załucki)), M. Pelc

Lepiej w mecz weszli goście, którzy w 22. min byli bliscy objęcia prowadzenia, ale Adam Skierkowski trafił w słupek. W rewanżu dziesięć minut później Marcin Śniegocki z Zatoki też obił słupek. Tuż przed przerwą kibice zobaczyli jednak gola: 28. trafienie w sezonie zaliczył najlepszy strzelec lidera Patryk Malanowski. Osiem minut po przerwie ładnym strzałem z dystansu popisał się Bogdan Wieliczko i zrobiło się 1:1. Ten wynik nadal urządzał ekipę Łukasza Nadolnego, której do zdobycia tytułu brakowało właśnie punktu, jednak goście na tym nie poprzestali i zgarnęli pełną pulę.

• Olimpia II Elbląg – Tęcza Miłomłyn 5:0 (2:0)
1:0
– Wierzba (2), 2:0 – Krasa (20), 3:0, 4:0 – Kordykiewicz (66, 78), 5:0 – Krasa (85)

Unia Susz — Motor Lubawa 2:3 (2:2)
0:1 — Chmielewski (6), 0:2 — Demiszew (16), 1:2, 2:2 — Staniec (21, 33), 2:3 — Chmielewski (60)

Motor do Susza przyjechał już na półtorej godziny przed meczem.
— Natomiast my zebraliśmy się na około pół godziny przed spotkaniem, bo spora część naszych zawodników przyjechała na ten pojedynek prawie w ostatniej chwili z miejscowości, gdzie pracują bądź się uczą — mówi Andrzej Puwalski, kierownik klubu z Susza.

Może właśnie dlatego już po 16 minutach spotkania goście prowadzili 2:0 po golach Piotra Chmielewskiego i Denisa Demiszewa. Suszanie szybko odpowiedzieli dwiema bramkami, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Krystian Staniec. W 60. min dużo wyżej notowany rywal z Lubawy zdobył gola na 3:2 (ponownie Chmielewski) i takim wynikiem zakończył się ten mecz.

* Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — GKS Wikielec 2:6 (0:2)
0:1 — Kowalczyk (23), 0:2 — Jankowski (28), 0:3 — Goździejewski (53), 0:4 — Karczewski (62), 0:5 — M. Jajkowski (65), 0:6 — Karczewski (71), 1:6 — Sternicki (76), 2:6 — Radomski (87)

GKS: Malanowski — Sz. Jajkowski, Korzeniewski, Kacperek, M. Jajkowski, Kowalczyk, Jaworski, Goździejewski, Piórkowski, Jankowski, Wodzicki.
Rezerwa: Baczewski, Meler, Sobociński, Karczewski, Kamiński, Filbrandt,

GKS mecz rozegrał na niedawno oddanym do użytku stadionie w Nowym Mieście Lubawskim. Spotkanie od pierwszych minut toczyło się pod dyktando ekipy z Wikielca. Sześć zdobytych bramek dało zwycięstwo drużynie z gminy Iława. Bramkarza Drwęcy pokonywali kolejno: Aleksander Kowalczyk, Michał Jankowski , Łukasz Goździejewski, Marcin Karczewski, Mateusz Jajkowski oraz ponownie Karczewski . Przez chwilę słabości w końcówce spotkania GKS stracił dwa gole, jednak nie zaważyło to na liczbie zdobytych punktów.

* Tęcza Biskupiec — Jeziorak Iława 0:3 (0:2)
0:1 — Kressin (27), 0:2 — Ksiuk (40), 0:3 — Kuciński (86)

JEZIORAK: Jędrzejewski — Kolcz, Kowalski (55 Foj), Ksiuk (74 Kaźmierski), Kressin, Święty (65 Czarnota), Figurski, Kuciński (87 Bojarowski), Parulis (87 Neumann), Madej (65 Suchocki), Galas

Rozpędzony Jeziorak szaleje w końcówce sezonu. Drużyna grającego trenera Wojciecha Figurskiego zanotowała właśnie piąte zwycięstwo z rzędu! Kibice iławskiego zespołu narzekali po wpadce w Nowym Mieście Lubawskim, tymczasem być może właśnie ten kubeł zimnej wody odpowiednio nastroił ekipę z ulicy Sienkiewicza.

Pierwsze trafienie w wyjazdowym meczu z Tęczą zaliczył w 27. min Krzysztof Kressin, który sprytnie (strzał między nogami) wykorzystał dobre dośrodkowanie Daniela Madeja z rzutu wolnego. Trzynaście minut później rzut rożny wykonywał — a jakże — Madej, piłka trafiła do Figurskiego, ten głową zgrał ją do Dawida Ksiuka. Środkowy obrońca iławskiej drużyny bez problemów ulokował piłkę w siatce.

Cztery minuty przed końcem strzałem z rzutu karnego swoją 17. bramkę w sezonie zdobył Arkadiusz Kuciński. Tym samym skrzydłowy dogonił w wewnątrzklubowej rywalizacji grającego trenera.

* Rominta Gołdap – Czarni Olecko 3:1