Stomilanki coraz dalej od awansu

2019-05-21 14:00:00(ost. akt: 2019-05-21 14:36:09)
AS Stomil - Loczki. Przy piłce olsztynianka Daria Waszczuk

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W 19. kolejce I ligi kobiet bezapelacyjnie najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Bydgoszczy, gdzie miejscowy lider zmierzył się z wiceliderem, czyli Stomilankami Olsztyn.
* KKP Bydgoszcz - Stomilanki Olsztyn 2:1 (0:0)
1:0 - Sobczyk (47), 2:0 - Stępień (53), 2:1 - Tarakanova (85)
STOMILANKI: Kaźmierczak - Rosiak, Zawistowska, Mazurkiewicz, Bukowska, Grzesik (82 Gonciarz), Kamińska, Ostrowska, Roman, Senkbeil (82 Fidurska), Tarakanova

KKP na własnym boisku w tym sezonie jeszcze nie doznał porażki. W jesiennym meczu pomiędzy tymi drużynami lepsze były podopieczne Dariusza Maleszewskiego, które na olsztyńskich Dajtkach wygrały 3:2. Spotkanie przyciągnęło sporą grupę kibiców. O tym, że mecz był szczególnej rangi, niech świadczy fakt, że wśród widzów na trybunach była grupa kibiców z... Zakładu Karnego w Potulicach, prezes Zawiszy Bydgoszcz Krzysztof Bress oraz wiceprezes PZPN i prezes KPZPN Eugeniusz Nowak, a także wiceprezes KPZPN Michał Dołożenko.
Pierwszą bramkę zdobyła Edyta Sobczyk dwie minuty po przerwie, gdy z okolic 20. metra przelobowała Martę Kaźmierczak. Pięć minut później dośrodkowanie Ilony Raczkowskiej z prawego skrzydła wykorzystała Agata Stępień. W 85. minucie honorowe trafienie dla Stomilanek uzyskała Ukrainka Valentina Tarakanova i był to jej 16. gol w tym sezonie.
W barwach lidera z Bydgoszczy wystąpiły Marta Smolińska i Anna Siwicka, byłe zawodniczki Stomilanek.
26 maja (godz. 11) Stomilanki na olsztyńskich Dajtkach zagrają z Pragą Warszawa.
Marta Smolińska (KKP Bydgoszcz, wcześniej przez osiem lat grała Stomilankach): - Wiedziałam, że to będzie ciężki mecz, obie drużyny pokazały na boisku wolę walki, ale to my jesteśmy bliżej upragnionej Ekstraligi. Nie żałuję przenosin do Bydgoszczy, bo zostałam tu bardzo miło przyjęta. Zawsze ciężko jest grać przeciwko drużynie, której poświęciło się solidny kawałek swojego sportowego życia, ale jestem pewna, że ta sytuacja wiele mnie nauczyła.
Eliza Ostrowska (Stomilanki): - Mecz był bardzo wyrównany. Stworzyłyśmy wiele sytuacji, jednak zabrakło nam wykończenia. Druga połowa to był już „cios za cios”, więc nie obeszło się bez fauli i kartek. Jest nam przykro po porażce, ale mam nadzieję, że to będzie kolejna ważna lekcja.

* Inne wyniki: UKS SMS II Łódź - Lechia Gdańsk 2:0, Unifreeze Górzno - Sztorm Gdańsk 3:0 (walkower), Medyk II Konin - Kotwica Kórnik 3:0 (walkower), KS Raszyn - Piastovia Piastów 1:2, Praga Warszawa - Polonia Środa Wielkopolska 9:0.

* Kotwica Kórnik i Sztorm Gdańsk wycofały się po rundzie jesiennej

II LIGA KOBIET\\\ Stomil przechylił szalę zwycięstwa w 89. minucie, a Victoria Bartoszyce w ostatniej akcji meczu wywalczyła remis.

* AS Stomil Olsztyn - Loczki Wyszków 2:1 (0:1)
0:1 - Kozłowska (9), 1:1 - A. Chaber (76), 2:1 - Waszczuk (89)
AS STOMIL: Krajewska - Balcewicz (87 Szczerbaczewicz), Waszczuk, Augustyniak (65 Ślesińska), N. Lenard (84 Stefańska), Komosińska, Jaroszewska, Korzec, A. Chaber (Furgała), Gadomska, Wasiluk.

Loczki to ekipa, która w tym roku nie doznała porażki - ostatni raz piłkarki z Wyszkowa przegrały 14 października. Przez pierwszą połowę utrzymywał się rezultat korzystny dla przyjezdnych. W 45. min. Ewelina Balcewicz nie wykorzystała rzutu karnego, ale ostatni kwadrans należał do Stomilu, bo do siatki trafiły Aleksandra Chaber i Daria Waszczuk.
W pierwszym meczu tych drużyn w Wyszkowie gospodynie wygrały 4:3.

* GOSiR-ki Piaseczno - Victoria Bartoszyce 2:2 (2:0)
1:0 - Piechal, 2:0 - Pruszczyk, 2:1 - Łapińska, 2:2 - Łapińska
Kolejny cenny punkt zdobyły zawodniczki Victorii. Bramkę dającą remis zdobyła w ostatniej akcji meczu Natalia Łapińska.

* Inne wyniki 18. kolejki: MOSiR Sieradz - Ząbkovia Ząbki 4:1, Wilga Garwolin - Tygrys Huta Mińska 2:1, Włókniarz Białystok - Akademia 2012 Suwałki 3:2, mecz KU-AZS UW Warszawa - Pogoń Zduńska Wola został odwołany z powodu złego stanu boiska

12. Tygrys 9 22:43

III LIGA KOBIET\\\ W 17. kolejce kolejne punkty zebrała Hanza Elbląg, która wygrała w Wikielcu aż 6:1. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo elblążanek.

* GKS Wikielec - Hanza Elbląg 1:6 (0:1)
0:1 - Kowalko (39), 0:2 - Wojciechowska (43), 1:2 - Gralewska (44), 1:3 - Proch (57), 1:4 - Proch (70), 1:5 - Siemińska (73), 1:6 - Proch (78)

* AS Stomil II - MOSiR Kętrzyn 2:1 (1:0)
1:0 - Wasilewska (24), 1:1 - Zaduszko (66), 2:1 - Czarnecka (80)