środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Studenci UWM zdobyli srebro

2019-05-14 16:00:00 (ost. akt: 2019-05-14 16:27:16)
Siatkarze studenci z UWM zdobyli srebro AMP 2019

Siatkarze studenci z UWM zdobyli srebro AMP 2019

Autor zdjęcia: www.facebook.com

Doskonale podczas akademickich mistrzostw Polski zaprezentował się w Rzeszowie zespół Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Siatkarze z Kortowa wywalczyli tytuł wicemistrzowski, zajmując także pierwsze miejsce wśród uniwersytetów.

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odnieśli podczas finałowego turnieju pięć zwycięstw: trzy w grupie oraz dwa w fazie pucharowej. Dopiero w finale nie dali rady zdecydowanemu faworytowi mistrzostw, broniącej tytułu ekipie Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

Kortowcy studenci już pierwszego dnia, po dwóch grupowych wygranych, zapewnili już sobie awans do ćwierćfinału AMP. Ostatecznie zajęli w swojej grupie pierwsze miejsce, w walce o półfinał zmierzyli się z Politechniką Częstochowską i po trzysetowym pojedynku (aż do finału grano do dwóch wygranych partii) zameldowali się w czołowej czwórce turnieju. Nie koniec na tym, bo olsztynianie nadal szli przez turniej jak burza i w meczu półfinałowym na dali najmniejszych szans studentom z Katowic. Finał nie był już tak pomyślny dla olsztynian, ale tego mniej więcej można się było spodziewać.

W drużynie z Opola aż roi się od siatkarzy grających na co dzień w PlusLidze, żeby wymienić Marcina Komendę z GKS Katowice (właśnie przeszedł do Resovii Rzeszów) czy też Mateusza Malinowskiego i Marcina Walińskiego z Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Drużynę UWM tworzyli natomiast w większości zawodnicy występujący w II-ligowym AZS UWM, zasileni Mateuszem Porębą z plusligowego Indykpolu AZS oraz... trenerem wspomnianych drugoligowców Grzegorzem Krzanem. Oto pełen skład UWM Olsztyn (kolejność alfabetyczna): Jakub Ciunajtis, Karol Jankiewicz, Grzegorz Krzan, Oliwier Kubacki, Hubert Lasecki, Mateusz Lewoc, Tomasz Narkun, Mateusz Olbryś, Maciej Petelczyc, Mateusz Poręba, Adam Świdroń, Krystian Wojtkiewicz.
— Uważam, że to duży sukces naszej drużyny — ocenia ten występ trener Andrzej Grygołowicz, asystent grającego trenera Krzana. — Mieliśmy naprawdę bardzo silną grupę, bo m.in. z gospodarzami imprezy, ale wyszliśmy z niej na pierwszym miejscu. Ćwierćfinał i półfinał też nie były łatwe, ale przeszliśmy dalej. W finale zmierzyliśmy się z zespołem, w którym było ośmiu graczy z ekstraklasy, w tym m.in. Bartłomiej Lemański z Resovii czy Mateusz Malinowski z Zawiercia, no i rywal był lepszy. Na koniec otrzymaliśmy jedną z nagród indywidualnych: Adama Świdronia uznano za najlepszego przyjmującego tych mistrzostw — dodaje olsztyński szkoleniowiec.
Mimo przegranej w finale, zadowoleni ze swojej postawy w Rzeszowie byli też zawodnicy. — Oceniam ten mecz jako super pozytyw dla naszej drużyny, gdyż zagraliśmy z zawodnikami o uznanej klasie i to było niesamowite doświadczenie. Przed meczem uznaliśmy, że nie mamy nic do stracenia, bo już jesteśmy w finale i mamy zapewniony co najmniej srebrny medal. Chcieliśmy udowodnić, że drużyna wygra z indywidualnościami, daliśmy z siebie wszystko, ale nie udało się. Zrobiliśmy, co mogliśmy — podkreśla Jakub Ciunajtis z UWM Olsztyn.

* Wyniki olsztynian w AMP. Grupa A: UWM — Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 2:1 (-21, 22, 7), UWM — Uniwersytet Rzeszowski 2:1 (16, -18, 11), Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu — UWM 0:2 (-15, -13). Ćwierćfinał: UWM Olsztyn — Politechnika Częstochowska 2:1 (13, -25, 6); półfinał: UWM — Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 2:0 (15, 20); finał: UWM — WSZiA Opole 1:3 (-14, 25, -13, -17).
Lech Janka, pes


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB