Legia legła w Warszawie, ale pozostała liderem

2019-05-04 22:47:06(ost. akt: 2019-05-05 21:05:42)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W 34. kolejce Ekstraklasy Legia niespodziewanie przegrała z Piastem, który tym samym włączył się do walki o mistrzostwo Polski. Olbrzymią szansę zaprzepaściła Lechia, a Zagłębie Sosnowiec już spadło do I ligi.
Do sobotniego wieczoru Piast grał w Warszawie 10 razy, no i osiem meczów przegrał i dwa zremisował. Jednak w końcu odniósł zwycięstwo, które mocno skomplikowało sytuację obrońców mistrzowskiego tytułu, ale jednocześnie znacznie zwiększyło szanse gliwiczan na zakończenie sezonu w mistrzowskiej koronie. Tym bardziej że w niedzielę Lechia nie wykorzystała okazji do powrotu na fotel lidera, gdyż na wyjeździe przegrała 0:2 z Cracovią

A wracając do sobotniego spotkania w Warszawie, to padł w nim tylko jeden gol (Gerard Badía w 13. min), ale wynik powinien być zdecydowanie wyższy. M.in. w 18. min Valencia, stojąc 5 m od bramki Legii, fatalnie skiksował, a pod koniec pierwszej połowy Kucharczyk trafił w słupek Piasta. W drugiej połowie goście obili jeszcze poprzeczkę i słupek gospodarzy, ale wynik już się nie zmienił.

W tej sytuacji końcówka sezonu zapowiada się niezmiernie emocjonująco, bowiem szansę na mistrzostwo mają aż trzy zespoły, a największe... Piast, zdecydowanie najlepsza ekipa rundy rewanżowej - podopieczni trenera Fornalika wygrali pięć ostatnich meczów z rzędu!

Z kim zagrają jeszcze kandydaci do mistrzostwa?
* Legia: Pogoń (dom), Jagiellonia (wyjazd), Zagłębie (d)
* Piast: Jagiellonia (d), Pogoń (w), Lech (d)
* Lechia: Zagłębie (d), Lech (w), Jagiellonia (d)

Po 34. kolejce poznaliśmy pierwszego spadkowicza, którym zostało Zagłębie Sosnowiec.