W okręgówce liderzy punktów nie pogubili

2019-04-29 12:00:00(ost. akt: 2019-04-28 23:29:15)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

W grupie 1 w najciekawiej zapowiadającym się meczu 22. kolejki Polonia Lidzbark Warmiński pokonała Orlęta Reszel. Natomiast w grupie 2 kolejne zwycięstwo, tym razem 3:0 z Olimpią Olsztynek, odniosła Warmia Olsztyn.
W grupie 1 w najciekawiej zapowiadającym się meczu 22. kolejki Polonia Lidzbark Warmiński pokonała Orlęta Reszel. Porażka kosztowała gości spadek na czwarte miejsce w tabeli, bo wyprzedziła ich Pisa Barczewo, która wywiozła komplet punktów z Dobrego Miasta.
— Do przerwy zdecydowanie lepsza była Pisa, która mogła prowadzić znacznie wyżej. Po przerwie mecz już się wyrównał. Mieliśmy więcej okazji niż rywale, ale górę wzięło ich doświadczenie — ocenił Michał Włodarski, trener DKS.

Efektowne zwycięstwo zaliczyły Śniardwy Orzysz, które spotkały się z najsłabszą drużyną w rundzie wiosennej. W przerwie gospodarze dokonali aż... pięciu zmian. Trzech z zawodników, którzy weszli wtedy na boisko, wpisało się na listę strzelców, a Marcin Mąka zrobił to nawet czterokrotnie!
Po pewne trzy punkty sięgnęła Łyna Sępopol, która po raz drugi w tym sezonie okazała się lepsza od Wilczka Wilkowo. Przełomowym momentem sobotniego meczu była czerwona kartka dla Krystiana Oklińskiego. Jeszcze przy stanie 0:0 sępopolanie nie wykorzystali rzutu karnego - w 27. minucie uderzenie Damiana Gigielewicza obronił Emil Dymek. — Łyna to mocny zespół. Jej zwycięstwo było zasłużone — ocenił krótko grający trener Wilczka Rafał Sokołowski. — Jesteśmy chyba w lekkim kryzysie fizycznym, musimy złapać trochę świeżości. Niby mieliśmy optyczną przewagę, ale stuprocentowych okazji nie stworzyliśmy. Dopiero czerwona kartka ułatwiła nam grę. Jeśli jednak mamy słabszy okres i wygrywamy 3:0, to mogę mieć taki okres przez cały sezon — powiedział z kolei Rafał Naruszewicz, grający trener Łyny i autor dwóch goli dla swojego zespołu.

* Polonia Lidzbark Warmiński — Orlęta Reszel 2:1 (1:0)
1:0, 2:0 — Łukasik (35, 78), 2:1 — Romańczuk (80)

* Śniardwy Orzysz — Mazur Wydminy 8:0 (2:0)
1:0 — Kaźmierczyk (14), 2:0 — Kowalczyk (22), 3:0 — Maka (49), 4:0 — Kubrowski (63), 5:0, 6:0, 7:0 — Mąka (68, 73, 79), 8:0 — Żbikowski (85)

* Błękitni Pasym — Victoria Bartoszyce 0:0

* Łyna Sępopol — Wilczek Wilkowo 3:0 (2:0)
1:0, 2:0 — R. Naruszewicz (40, 43), 3:0 — Łażewski (49); czerwona kartka: Okliński (32, Wilczek, za faul ratunkowy)

* DKS Dobre Miasto — Pisa Barczewo 1:2 (1:2)
0:1, 0:2 — Paprocki (9, 15), 1:2 — Tarnowski (45+1 k)

9. Omulew 27 31:34
10. DKS* 26 38:41
11. Wilczek 24 41:58
12. Błękitni 22 25:39
13. Cresovia* 20 35:52
14. Pojezierze 19 28:47
15. Szczytno 18 33:71
16. Mazur 17 30:69

W sobotnim meczu na szczycie Warmia Olsztyn, lider grupy 2, podejmowała Olimpię Olsztynek. Zasłużone zwycięstwo odnieśli olsztynianie, wygrywając 3:0, jednak na trzy punkty musieli się solidnie napracować. Wszystkie bramki zdobywali w końcowych minutach pierwszej i drugiej połowy.
— Na dodatek goście kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż za niesportowe zachowanie Paweł Duch w 52. min zobaczył czerwoną kartkę — informuje trener Warmii Marcin Wincel.
Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Polonii Pasłęk, którzy rozgromili imienniczkę z Markus aż 10:1. Na uwagę zasługuje Jakub Błażewicz, zdobywca sześciu goli. W meczu Ewingi Zalewo — Błękitni Orneta (1:6) wicelider mógł wygrać wyżej, ale piłka po strzale Aleksego Fabisiaka w 88. min trafiła w poprzeczkę. Formą strzelecką błysnął Mateusz Różowicz, zdobywając dla swojego klubu trzy bramki.
Niespodzianką 22. kolejki było zwycięstwo GKS Stawiguda nad wyżej notowanym Orłem Janowiec Kościelny (3:2), tym bardziej że do 63. min goście prowadzili 2:0.

* Gmina Kozłowo — Płomień Turznica 1:2 (0:0)
1:0 — Jakuta (75), 1:1 — Colis (86), 1:2 — Teliszewski (90 k)

* Polonia Pasłęk — Polonia Markusy 10:1 (3:0)
1:0 — Essomba (5), 2:0 — Błażewicz (8 k), 3:0 — Essomba (26), 4:0, 5:0, 6:0, 7:0 — Błażewicz (46, 48, 63, 66), 7:1 — Konicz (70 k), 8:1 — Essomba (79), 9:1 — Błażewicz (88), 10:1 — Filaszkiewicz (90)

* Start Nidzica — Kormoran Zwierzewo 3:2 (2:0)
1:0 — Michalski (8), 2:0 — P. Sobotka (33), 3:0 — Korwacki (70), 3:1, 3:2 — Wasiak (79, 90+3)

* GKS Stawiguda — Orzeł Janowiec Kościelny 3:2 (0:2)
0:1, 0:2 — Łaszczyk (36, 44), 1:2 — Gorgol (63), 2:2 — Radkiewicz (65), 3:2 — Rutka (68)

* Ewingi Zalewo — Błękitni Orneta 1:6 (0:3)
0:1 — Dzierzkiewicz (19 k), 0:2 — Różowicz (34), 0:3 — Pluciński (39), 1:3 — Kamiński (47), 1:4 — Ziemianowicz (61), 1:5, 1:6 — Różowicz (73, 89)

* Warmia Olsztyn — Olimpia Olsztynek 3:0 (1:0)
1:0 — Oleszko (45), 2:0, 3:0 — Smoliński (84, 86 k)

* Radomniak Radomno — Delfin Rybno 1:1 (0:1)
0:1 — Skoneczka (6 samob.), 1:1 — Lewicki (62)

* Kaczkan Huragan II Morąg — FC Dajtki Olsztyn 0:1 (0:0)
0:1 — Górski (88)